Przez swoje Zmartwychwstanie

Chrystus pokonał grzech, otworzył tym samym na oścież bramy raju. Jego pusty grób, to pusty grób każdego, kto w Niego wierzy i kroczy Jego drogami.
Na zbliżające się Święta Wielkiejnocy życzymy najserdeczniej, by wszystkie dni ziemskiego pielgrzymowania budziły, ożywiały oraz umacniały nadzieję na wieczną szczęśliwość przy Jego Sercu, dodawały sił do zmagania się z wszelkimi przeciwnościami i stawały się coraz lepszą okazją do doskonalenia siebie. Szczęść Boże! Siostry Wizytki

czytaj więcej

Tyle lat, pokoleń, tyle wyproszonych łask...

Tegoroczny zimowy dzień 24 stycznia – patronalne święto Założyciela Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – św. Franciszka Salezego, był szczególnie uroczyście przeżywany przez całe Zgromadzenie, a zwłaszcza przez Siostry Wizytki z Krakowa; minęło bowiem 325 lat ich pobytu w tym mieście. Na łamach naszego strażowego czasopisma nieraz już przypominaliśmy historię Zakonu powstałego we Francji 1610 r., bardzo często przywołujemy nazwiska świętych Założycieli – wspomnianego już św. Franciszka Salezego, św. Joanny de Chantal wraz ze św. Małgorzatą Marią Alacoque, której dane było doznawać i przeżywać sławne objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz siostry Marii od Najśw. Serca, poprzez którą Pan powołał znaną dziś na całym świecie Straż Honorową. W Polsce Jej Dyrekcja mieści się właśnie w Krakowie.

czytaj więcej

Na Święta Bożego Narodzenia

życzymy najserdeczniej, by betlejemska noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości Bożej Dzieciny i abyśmy w codziennym postępowaniu jaśnieli Jej blaskiem.
Gdy w gronie najbliższych zasiądziemy do uroczystej wieczerzy i połamiemy się opłatkiem – symbolem miłości i dobroci, niech obudzi się w nas głos sumienia, szczera chęć czynienia dobra, pragnienie zauważania biednych i potrzebujących, a ponadto ochota przychodzenia im z pomocą. Niech pokój, który zwiastowali aniołowie nad ubogą stajenką zagości na stałe w naszych sercach i … cytując słowa św. siostry Małgorzaty Marii Alacoque pozwala „znajdować całą rozkosz w Bożym Sercu”.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Hafty bliskie sercu

W wykonaniu Sióstr Wizytek

  • sukienka na puszkę

  • welon

  • palka

Chętnych do nabycia prosimy o kontakt z klasztorem sióstr w Krakowie

czytaj więcej

Przetarliśmy szlak...

Drodzy, Wierni Czytelnicy "Wiadomości Straży Honorowej NSPJ",

Od czasu ostatniego zeszytu wydarzyło się w naszym strażowym kręgu wiele ciekawych rzeczy, spieszymy zatem podzielić się z Wami, Bracia i Siostry ich przeżyciami i refleksją.
Co prawda, tylko dla niewielkiej grupy członków Straży Honorowej, ale za to doniosłym wydarzeniem była pielgrzymka do Francji w dniach 7-16 maja, a więc tuż przed przyjazdem papieża Benedykta XVI do Polski, wiodąca szlakiem i śladami kultu Serca Jezusowego i Matki Najświętszej. Krótką relację oddającą niezwykłe związane z nią emocje i atmosferę zamieszczamy na stronach 20-23.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej