2016

Bez bliskości jest tylko słowo bez ciała

Tegoroczne obchody świąt Bożego Narodzenia stają się okazją powrotu do nauczania papieża Franciszka, jakie nam pozostawił, przebywając w lipcu w naszej Ojczyźnie.

czytaj więcej

Módlmy się o kanonizację

Wspominając 18 listopada bł. S. Marię Gabrielę Hinojosę i jej 6 współsióstr męczennic prośmy o ich kanonizację:

Jezu cichy i pokornego Serca, któryś uwieńczył palmą męczeństwa bł. s. Marię Gabrielę i jej sześć towarzyszek, udziel mi łaski naśladowania ich życia, wielkodusznego oddania się Tobie i Twojej wiernej miłości.

Proszę Cię za ich wstawiennictwem o łaskę ich kanonizacji, jeśli to jest dla Twojej większej chwały i dobra naszych dusz. Amen.

 

czytaj więcej

W przeddzień jubileuszu

Kolejny rok wiąże się ze wspaniałą rocznicą 450 lat urodzin naszego współzałożyciela Zakonu i zarazem doktora Kościoła, św. Franciszka Salezego. W klasztorach wizytkowskich rozpoczęły się już przygotowania, aby ten wyjątkowy czas przeżyć jak najbardziej twórczo i święcie.

czytaj więcej

Viva JMJ 2019!

Podczas uroczystej Mszy św. wieńczącej Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 31 lipca 2016 r. papież Franciszek ogłosił, że kolejne spotkanie odbędzie się w 2019 r. w Panamie. Euforia młodych Panamczyków udzieliła się wszystkim.  Następnego dnia nasze siostry z klasztoru w Panamie przysłały kilka zdjęć, zwiastujących to wydarzenie – dziś dzielimy się nimi z Wami.

czytaj więcej

Skarb Nawiedzenia

W konstytucjach zakonnych czytamy:

„Siostry Nawiedzenia pragną zwłaszcza być bardzo wierne posłannictwu, jakie otrzymały, aby kochać Najświętsze Serce i pobudzać innych do Jego miłości, jak o tym pisze św. Małgorzata Maria:

«Chociaż ten skarb miłości jest dobrem należącym do wszystkich i do którego każdy ma prawo, pozostawał on zawsze ukryty aż do chwili, w której został powierzony w szczególny sposób córkom Nawiedzenia, ponieważ one mają za zadanie czcić Jego ukryte życie; został im objawiony po to, aby go ukazywały i rozdawały innym»”.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej