2020

Niech zagości pokój

Nasze tegoroczne życzenia są echem życzeń aniołów, którzy w noc betlejemską, wielbiąc Boga, głosili ludziom wszystkich czasów: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14).

Ten Boży pokój niech zagości również w Waszych sercach i otworzy je na działanie przemieniającej łaski, aby stały się „wielkie, otwarte na ciche i pobudzające słowo Boga, a zamknięte na wszelką małoduszną ambicję, serca silne, aby wszystkich miłować, wszystkim służyć i ze wszystkimi cierpieć, serca szczęśliwe dlatego, że pulsują wraz z Sercem Boga” (św. Paweł VI).

Z żarliwą modlitwą - Siostry Wizytki

czytaj więcej

Zakończenie jubileuszu

Zapraszamy do wspólnego świętowania

zakończenia jubileuszu 100. rocznicy kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque

do kościoła Sióstr Wizytek w Krakowie (ul. Krowoderska 16).

(szczegóły na afiszu w zakładce "Nadchodzące wydarzenia")

czytaj więcej

Pan moim zbawieniem

Pan moim światłem i zbawieniem moim,

kogo miałabym się lękać (Ps 27).

Niech czas Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będą wyjątkową okazją do bliskiego, indywidualnego przeżywania obecności Pana, który wlewa w serca wierzących pokój, ufność i radość, że są, pomimo grzechów i słabości, wciąż przez Niego kochani.

Błogosławionych Świąt!

z serdeczną modlitwą, życzą - Siostry Wizytki 

 

czytaj więcej

Film Najświętsze Serce

„Najświętsze Serce”, pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym, już w polskich kinach od 28 lutego!

Ten intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

Gorąco zachęcamy i prosimy, by pomóc rozpropagować informacje o filmie, a także rozważyć możliwość zorganizowania w najbliższym kinie pokazu dla parafii. Taki seans może być formą dodatkowych, filmowych rekolekcji dla parafian, uczniów czy wspólnot. Wiele kin pokaże film w stałym repertuarze, ale większość zgodziło się zagrać “Najświętsze Serce” tylko na seansach dla zorganizowanych grup.

Zapraszamy na oficjalną stronę filmu: http://www.rafaelfilm.pl/najswietsze-serce/

czytaj więcej

Święci rodzą świętych

24 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła i założyciela Zakonu Sióstr Wizytek. Warto tego dnia przywołać tekst zapisany w „Dzienniku duchowym” św. Jana XXIII podczas jego pobytu w seminarium:

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej