2014

Dzielić się, by wzrastać duchowo

„W Noc Bożego Narodzenia
Bóg otworzył nam Niebo,
dzieląc z nami ziemskie życie.
Człowiek jest wielki nie przez to,
kim jest, ale przez to,
czym dzieli się z innymi”. św. Jan Paweł II

Życzenia pełnych Bożych i ludzkich darów Świąt Narodzenia Pańskiego wraz z żarliwą modlitwą – składają Siostry Wizytki

czytaj więcej

Na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia,

Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r. papież powiedział: „życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są „żywymi ikonami Boga” po trzykroć Świętego.

czytaj więcej

Wyrusz w drogę

„Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność. Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię” (fragment listu na Dzień Życia Konsekrowanego 2014 r.).

Jeśli usłyszysz w swoim sercu zaproszenie do życia konsekrowanego istnieje możliwość przeżycia kilkudniowych rekolekcji lub spotkania z Siostrami w rozmównicy klasztornej w celu rozeznania powołania kontemplacyjnego.

czytaj więcej

Na wielkanocny czas

SŁOWA ORĘDZIA WIELKANOCNEGO bł. Jana XXIII prosimy przyjąć jako nasze szczere życzenia: „Jezu, Zbawicielu wszystkich ludzi; niewinna ofiaro paschalna! Ty, który pojednałeś grzeszników z Ojcem, ześlij wszelkie upragnione dary na każdego z członków ludzkiej rodziny, ażeby to Twoje na nowo pojawiające się światło oddaliło z ich umysłów ciemności błędu; oczyść głębiny ich serc; ukaż każdemu z osobna drogę jego powołania; wzbudzaj powszechny zapał miłosierdzia, a także czynienia sprawiedliwości, miłości i pokoju”. Siostry Wizytki

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej