2005

Najserdeczniejsze życzenia

obfitych łask Bożego Syna wszystkim Czytelnikom naszej strony internetowej, ich Rodzinom i Bliskim, wyrażamy słowami modlitwy Jana Pawła II:

„O, Dziecię Jezus, osusz łzy dzieci! Przytul do Serca chorych i starców! Każ ludziom odłożyć broń i połączyć się uściskiem pokoju, który ogarnie cały świat! Wezwij narody, Jezu miłosierny, by obaliły mury wzniesione przez nędzę i przez bezrobocie, przez niewiedzę i obojętność, przez dyskryminację i nietolerancję. To Ty, Boże Dziecię z Betlejem, zbawiasz nas od grzechu. To Ty jesteś prawdziwym i jedynym Zbawicielem, którego ludzkość szuka po omacku. Boże pokoju, Darze pokoju dla całej ludzkości, zamieszkaj w sercu każdego człowieka i każdej rodziny. Bądź Ty naszym pokojem i naszą radością. Amen.”

Dołączamy także dar naszej modlitwy.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Na święta i nie tylko

Już po raz 36. gorąco zapraszamy do lektury naszego strażowego pisma. Obfituje ono w treści, przyswojenie których z pewnością ubogaci wewnętrznie, a także pozwoli na podtrzymanie łączności z całą rodziną Czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.
Oprócz stałych rubryk, proponujemy nową, w której umieszczać będziemy świadectwa o doznanych łaskach za wstawiennictwem s. Marii od Najświętszego Serca Bernaud, Założycielki Straży Honorowej.

czytaj więcej

Cenny dar modlitwy

„Za życzliwe słowa nadesłane w liście z dnia 18 czerwca b.r., a zwłaszcza za dar modlitwy przed obliczem Jasnogórskiej Królowej Polski” w imieniu Ojca Świętego Benedykta XVI podziękował asesor, mons. Gabriele Caccia. Korespondencja z Watykanu była odpowiedzią na list uczestników pielgrzymki Arcybractwa na Jasną Górę o treści:

czytaj więcej

Habemus novum directorem!

Po wielu latach pracy ks. Stanisława Wajdziaka na stanowisku Dyrektora Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ nominację otrzymał Jego następca ks. Marian Gronowicz z krakowskiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. “Specjalistą od serc” nazywają Księdza Dyrektora członkowie tamtejszej Straży Honorowej, bowiem obok troski o ludzkie serca jego ulubionym tematem jest Serce Jezusa.

czytaj więcej

Eucharystia darem Serca Jezusowego

To hasło XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę. Od 18 do 19 czerwca pątnicy zgromadzą się w sanktuarium Królowej Polski, aby powierzyć Maryi wszystkie sprawy Kościoła i Ojczyzny, a także umocnić się wzajemnie w wierze.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej