Cenny dar modlitwy

„Za życzliwe słowa nadesłane w liście z dnia 18 czerwca b.r., a zwłaszcza za dar modlitwy przed obliczem Jasnogórskiej Królowej Polski” w imieniu Ojca Świętego Benedykta XVI podziękował asesor, mons. Gabriele Caccia. Korespondencja z Watykanu była odpowiedzią na list uczestników pielgrzymki Arcybractwa na Jasną Górę o treści:

Ukochany Ojcze Święty,

Po raz pierwszy my, członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, zgromadzeni na corocznej XX Ogólnopolskiej Pielgrzymce u tronu Jasnogórskiej Królowej Polski, mamy okazję przesłać Ci, Ojcze Święty, wyrazy najgłębszej czci, miłości i całkowitego oddania.Dziękujemy Bogu Najwyższemu za wybór Ciebie na Stolicę Piotrową i gorąco ufamy, że będzie Cię wspierał każdego dnia w posługiwania Kościołowi Świętemu. Jesteśmy wdzięczni za skierowane już do nas słowa mówiące między innymi o tajemnicy miłości Boga, o tym, że osoba ludzka realizuje się w miłości, która jest darem z siebie. Wsłuchujemy się w nie z uwagą i przyrzekamy żyć nimi na co dzień. Żywimy także głęboką nadzieję, że niebawem Wasza Świątobliwość odwiedzi naszą ukochaną Ojczyznę, by rozpalić na nowo serca Polaków jeszcze większą żarliwością do Zbawiciela i Jego Matki.W tej intencji, a także we wszystkich intencjach Waszej Świątobliwości zanosimy pokorne modlitwy do Boskiego Serca za wstawiennictwem Częstochowskiej Madonny, prosząc o Twe papieskie błogosławieństwo.

Dyrekcja i członkowie Arcybractwa

Benedykt XVI zapewniając, iż modli się o potrzebne dla wszystkich łaski i dary Bożej Dobroci, przesłał swoje błogosławieństwo.

Fotoreportaż z XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę (18-19 czerwca 2005 r.)

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej