2013

Mistrz wnętrzej przyczyny

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej, stało się – między ludzi wszedł Mistrz – Wiekuisty i do historii, która wielkich zdarzeń czeka dołączył bijografię każdego człowieka, do epoki – dzień każdy, każdą dnia godzinę, a do słów umiejętnych – wnętrzną słów przyczynę, to jest: intencję serca…

Cyprian Kamil Norwid

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i obfitości łask w Nowym 2014 Roku!

czytaj więcej

Wybór Przewodniczącej Federacji

W dniach od 23 do 27 września 2013 roku w naszym krakowskim klasztorze Sióstr Wizytek odbyło się X Zgromadzenia Federacji Polsko – Węgierskiej Zakonu Nawiedzenia NMP, którego celem był między innymi wybór nowej Przewodniczącej Federacji. Dotychczas, przez 18 lat, czyli przez trzy kadencje, urząd ten pełniła Matka Maria Adalberta Wojtas, przełożona klasztoru Sióstr Wizytek w Jaśle. Obecnie nową Matką Federalną na okres 6 lat wybrana została Matka Maria Emilia Karendał, przełożona krakowskiego klasztoru Sióstr Wizytek.

czytaj więcej

Wystawa jubileuszowa

Z okazji jubileuszu 150-lecia istnienia Straży Honorowej NSPJ na dziedzińcu kościoła Sióstr Wizytek przygotowano wystawę. Ma ona na celu ukazanie idei powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i jej Założycielki, a także dziejów i dorobku Arcybractwa Straży Honorowej w Polsce oraz jej obecnej działalności. Ekspozycja ma formę dwustronnie drukowanych plansz o wymiarach 1,0 x 1,5 m, umieszczonych na przenośnych stelażach. Każda z plansz ilustruje w formie opisowej i graficznej poszczególne zagadnienia z dziejów i aktywności Straży Honorowej.

czytaj więcej

Bądźcie świadkami mojego zmartwychwstania

Wierni czciciele Bożego Serca,
W kontekście zbliżających się Wielkanocnych Świąt uświadamiamy sobie, że miłość Boga do człowieka jest bezgraniczna: na krzyżu Jezus z Nazaretu, Syn Boga w najbardziej jasny sposób ukazał, że sięga ona aż po dar z siebie, całkowitą ofiarę. Poprzez tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Bóg schodzi w głąb naszego człowieczeństwa, by je wznieść na wyżyny. Stąd też chrześcijanin nie może być letni. Wiara musi stać się w nim płomieniem miłości, który rozpali – życie jego własne i innych. Ewangelia wówczas nie będzie tylko słowem, lecz rzeczywistością, którą się żyje.

czytaj więcej

Jubileusz rozpoczęty!

I tak Rok Jubileuszowy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa został otwarty. O tym, jak się to dokonało można przeczytać i zobaczyć wchodząc na stronę:

http://www.strazhonorowa.pl/jubileusz-150-lecia

Niech obfite łaski towarzyszą wszystkim, którzy go będą przeżywali!

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej