2008

Wezwani do radości

Radujmy się, gdyż już niebawem przeżywać będziemy tajemnicę Narodzenia Emmanuela, Boga bliskiego, który towarzyszy każdemu z nas w radości i cierpieniu, w zdrowiu i chorobie, jako Przyjaciel i wierny Oblubieniec. Wezwanie do radości nie oznacza jednak wyobcowania, nie jest też jałowym środkiem uśmierzającym, lecz wręcz przeciwnie – proroctwem zbawienia, wezwaniem do wyzwolenia, które rozpoczyna się od wewnętrznej odnowy. Radość rodzi się bowiem w głębi ludzkiego serca, które oddaje się w opiekę miłującemu Sercu Boga i w Nim pokłada swą ufność.
Niech życzenia wszelkiego dobra i miłości, które składamy sobie w tych dniach, dotrą do wszystkich, którzy co pewien czas „zaglądają” na naszą stronę internetową. Niech pokój zagości w Waszych sercach, aby otwarły się na działanie Bożej łaski, zapanuje w Waszych rodzinach, by w jedności mogły przeżywać Boże Narodzenie, zgromadzone przy żłóbku i przyozdobionej lampkami choince, dzieląc się opłatkiem, a przesłanie Świąt do solidarności i otwarcia na bliźniego, niech pogłębi wrażliwość na ubóstwo i dobro wspólne, które mamy wszyscy tworzyć. Do życzeń dołączamy naszą gorącą modlitwę podczas świątecznej Ofiary Eucharystycznej.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Cztery wieki historii Zakonu Nawiedzenia

Jeśli się nie przechodzi i nie odświeża myślowych ścieżek, zaczynają zarastać. H. G. Wells

Dwa lata dzielą już nas od jubileuszu 400-lecia powstania Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Sióstr Wizytek). Zanim jednak w wielu świątyniach rozbrzmiewać będzie dziękczynne „Te Deum laudamus” warto, choć w skrócie, „odświeżyć ścieżki myślowe” ludzi, którzy na przestrzeni wieków kształtowali współczesne oblicze Zakonu Nawiedzenia, wciąż realizującego swoje posłannictwo w ponad 155 klasztorach 30 krajów świata.
Fiat Bożemu wezwaniu
Projekt założenia nowego zakonu dojrzewał w umyśle świętego biskupa Franciszka Salezego dość długo. Przekonany był bowiem, że pomiędzy surowymi klasztorami zreformowanymi, a nie zreformowanymi, na ogół w owych czasach rozluźnionymi, jest luka, którą może wypełnić trzecia forma życia zakonnego.

czytaj więcej

Nową pieśń chwały Sercu Jezusa śpiewajmy

To zachęta i równocześnie tytuł nowej płyty CD, nagranej przez krakowskie Siostry Wizytki. Oprócz pełnej wersji "Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa" można usłyszeć melodie hymnów strażowych oraz pieśni ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque. Śpiewajmy zatem, razem z siostrami, nową pieśń chwały Sercu Jezusa.

czytaj więcej

Przyszłość Polski zależy od Was

Homilia księdza biskupa Edwarda Frankowskiego wygłoszona 21 czerwca tego roku podczas pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę

Czcigodni Ojcowie, kustosze tego narodowego Sanktuarium, Czcigodni Bracia Kapłani, Drogie Siostry Zakonne, w sposób szczególny Siostry Wizytki, Siostry Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Najmilsi w Chrystusie Panu czciciele Najświętszego Serca Jezusowego – członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ,
Kiedy słuchaliśmy słów I czytania i Ewangelii, musiało zadrżeć w nas serce, bo mimo tak długiego okresu od tamtych czasów sytuacja jest taka sama. Tak, jak wtedy, tak i dzisiaj w różny sposób niszczy się ludzi, którzy są prorokami Chrystusa właśnie dlatego, że głoszą ewangelię miłości, prawdy, sprawiedliwości i pokoju. W różny sposób się ich zabija, nie tylko fizycznie, bo niestety i morderstwa są częste w świecie, a także zabija się ich moralnie, za pomocą mediów, dokonując linczu medialnego na prorokach Chrystusowych. I dzisiaj także, tak jak i wtedy, chcą nas odwieść od prawdziwego Boga i skłonić, byśmy cześć boską oddawali mamonie i byśmy się tylko o sprawy doczesne troszczyli, żebyśmy całą uwagę i serce nasze przywiązali do ziemi, do spraw materialnych, doczesnych. Ale nie lękajmy się!

czytaj więcej

Peregrynacja relikwii wybranej Uczennicy Serca Jezusa


W wigilię uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – 29 maja b. r. rozpoczęło się oficjalne nawiedzenie domów zakonnych i parafii polskiej prowincji Księży Sercanów przez relikwie francuskiej mistyczki – św. Małgorzaty Marii Alacoque. Tydzień wcześniej Święta zagościła również w kościele krakowskich Sióstr Wizytek, gdzie licznie zebrani sercańscy kapłani i seminarzyści oraz wierni świeccy uczczcili jej doczesne szczątki.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej