Peregrynacja relikwii wybranej Uczennicy Serca Jezusa


W wigilię uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – 29 maja b. r. rozpoczęło się oficjalne nawiedzenie domów zakonnych i parafii polskiej prowincji Księży Sercanów przez relikwie francuskiej mistyczki – św. Małgorzaty Marii Alacoque. Tydzień wcześniej Święta zagościła również w kościele krakowskich Sióstr Wizytek, gdzie licznie zebrani sercańscy kapłani i seminarzyści oraz wierni świeccy uczczcili jej doczesne szczątki.

Celebrację Mszy św., pod przewodnictwem ks. inf. Jerzego Bryły, poprzedzono nabożeństwem majowym i poświęceniem ikony z wizerunkiem Świętej Wizytki, która, podobnie jak Księga intencji, towarzyszyć będzie relikwiom. „Bądźmy głęboko przekonani – stwierdził w homilii sercanin ks. Jerzy Wełna – że kult i duchowość Serca Jezusa jest na III tysiąclecie. Sługa Boży Jan Paweł II na zakończenie jubileuszu roku 2000 powiedział: Zamykamy wprawdzie Święte Drzwi Bazyliki Św. Piotra, które są symbolem Chrystusa, ale Serce Jezusa pozostaje bardziej otwarte niż kiedykolwiek”. I dziś, można dodać, ukazuje światu tę, która tak bardzo zabiegała i pragnęła, by było Ono znane i ukochane.
Po Mszy św. odprawiono nabożeństwo przebłagalne za wstawiennictwem Świętej Siostry i każdy z uczestników mógł ucałować jej relikwie.
Warto zaznaczyć, że więź duchowa Zakonnic Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ze Zgromadzeniem Księży Sercanów siega czasów międzywojennych. Pierwsi kapłani, po przyjeździe do Krakowa, szukali wsparcia zarówno duchowego jak i materialnego w pokonywaniu trudności związanych z osiedleniem się i rozpoczęciem działalności apostolskiej. Znaleźli je właśnie u Wizytek, stąd wdzięczna pamięć i chęć dalszej współpracy w krzewieniu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej