2006

Na Święta Bożego Narodzenia

życzymy najserdeczniej, by betlejemska noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości Bożej Dzieciny i abyśmy w codziennym postępowaniu jaśnieli Jej blaskiem.
Gdy w gronie najbliższych zasiądziemy do uroczystej wieczerzy i połamiemy się opłatkiem – symbolem miłości i dobroci, niech obudzi się w nas głos sumienia, szczera chęć czynienia dobra, pragnienie zauważania biednych i potrzebujących, a ponadto ochota przychodzenia im z pomocą. Niech pokój, który zwiastowali aniołowie nad ubogą stajenką zagości na stałe w naszych sercach i … cytując słowa św. siostry Małgorzaty Marii Alacoque pozwala „znajdować całą rozkosz w Bożym Sercu”.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Hafty bliskie sercu

W wykonaniu Sióstr Wizytek

  • sukienka na puszkę

  • welon

  • palka

Chętnych do nabycia prosimy o kontakt z klasztorem sióstr w Krakowie

czytaj więcej

Przetarliśmy szlak...

Drodzy, Wierni Czytelnicy "Wiadomości Straży Honorowej NSPJ",

Od czasu ostatniego zeszytu wydarzyło się w naszym strażowym kręgu wiele ciekawych rzeczy, spieszymy zatem podzielić się z Wami, Bracia i Siostry ich przeżyciami i refleksją.
Co prawda, tylko dla niewielkiej grupy członków Straży Honorowej, ale za to doniosłym wydarzeniem była pielgrzymka do Francji w dniach 7-16 maja, a więc tuż przed przyjazdem papieża Benedykta XVI do Polski, wiodąca szlakiem i śladami kultu Serca Jezusowego i Matki Najświętszej. Krótką relację oddającą niezwykłe związane z nią emocje i atmosferę zamieszczamy na stronach 20-23.

czytaj więcej

I pielgrzymka do grobu Założycielki Straży Honorowej

Dziesięciodniowa, majowa pielgrzymka śladami kultu Serca Jezusowego i Matki Najświętszej po Francji jest już za nami. Organizatorzy – ks. Filip Badurski i pani Maria Sobota jednogłośnie uznają, że była wyjątkowa. “Grupy parafialne rzadko organizują pielgrzymki pod kątem swego charyzmatu. Ta miała charakter specjalistyczny” – twierdzi ks. Filip, natomiast panią Marię najbardziej zauroczyła wzajemna miłość i życzliwość pielgrzymów. Jako wieloletnia zelatorka organizowała już dość dużo wspólnych wyjazdów, ale “takiego Bożego Ducha do tej pory nie zaobserwowała i nie doświadczyła”. Wyjazd do Francji dojrzewał w jej sercu około dwóch lat. Może dlatego przyniósł takie owoce.

czytaj więcej

„Tylko serce otwarte bierze miarę z Serca Jezusa”

Referat wygłoszony przez księdza Mieczysława Barcia z Rzeszowa podczas XXI pielgrzymki Arcybractwa na Jasnej Górze

Boga dać duszom, duszę dać Bogu, to cel realizacji hasła: „Bądźcie Sercem i Rękami Chrystusa”. Chrystus rozdał swoimi Rękami swoje Serce, czyli dawał Boga – Serce – duszom, a duszę – Serce – dał Ojcu. To nasze zadanie, wzór i cel życia. Najkrócej – być Sercem i Rękami Chrystusa, to: dawać Boga i dawać Bogu. Cóż warte jest życie bez owoców? Spytajmy: ile darów mogłeś zyskać przyjmując i ile rozdać dając, ilu ludzi mogłeś wprowadzić do Serca Jezusa – Nieba? Chciej już dziś: łaknąć łaski Serca Jezusa, przyjmować Dawcę Łaski, usuwać grzech z ziemi, wymiatać czyściec – pomagać wejść do nieba, być Sercem i Rękami Chrystusa. Cóż warte jest winogrono, ziarno, jeżeli jest niezniszczone: czy napełni się kielich, jeśli winogrona zostaną nienaruszone, niezmiażdżone, niewyciśnięte? Czy upiecze się chleb, jeśli nie zmiele się ziaren? Czy wyrośnie owoc, jeśli nie wrzuci się nasionka w ziemię aż obumrze? Czy usłyszy się słowo, jeśli się go nie wypowie? Czy można obdarować drugiego człowieka Bożym Sercem, samemu nie będąc Sercem i Rękami Chrystusa? Czy uzyska się wieczność, jeśli dziś nie ma się czasu, nie daje się Serca, siebie Bogu? Św. Faustyna mówi: „Ty otwierasz drogę na pustyni, Ty wzbudzasz życie tam, gdzie zamarło, Ty zaczynasz tam, gdzie wszystko skończone, Serce Jezusa to mój dom”.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej