Przetarliśmy szlak...

Drodzy, Wierni Czytelnicy "Wiadomości Straży Honorowej NSPJ",

Od czasu ostatniego zeszytu wydarzyło się w naszym strażowym kręgu wiele ciekawych rzeczy, spieszymy zatem podzielić się z Wami, Bracia i Siostry ich przeżyciami i refleksją.
Co prawda, tylko dla niewielkiej grupy członków Straży Honorowej, ale za to doniosłym wydarzeniem była pielgrzymka do Francji w dniach 7-16 maja, a więc tuż przed przyjazdem papieża Benedykta XVI do Polski, wiodąca szlakiem i śladami kultu Serca Jezusowego i Matki Najświętszej. Krótką relację oddającą niezwykłe związane z nią emocje i atmosferę zamieszczamy na stronach 20-23.

Nieporównywalnie większej liczebnie części Sióstr i Braci – czcicieli Bożego Serca – dane było złożyć hołd Jasnogórskiej Królowej. Jak co roku, było to i tym razem wielkie święto członków Straży Honorowej zgromadzonych pod hasłem “Bądźcie Sercem i Rękami Chrystusa”. Przywodzi ono na pamięć znane opowiadanie o pewnej figurze Pana Jezusa, która w wyniku działań wojennych została niemal doszczętnie zniszczona. Gdy po pewnym czasie konserwator usiłował ją odrestaurować, okazało się, że rąk nie udało się odnaleźć. Pod tak stojącą, okaleczoną figurą ktoś anonimowy umieścił napis: “Nie mam innych rąk, tylko wasze”. O tym, jak w codziennym życiu realizować pielgrzymkowe wezwanie, poucza referat ks. Barcia, którego obszerne fragmenty znajdują się wewnątrz numeru.
Jakkolwiek treść obecnego wydania naszego czasopisma wydaje się być zdominowana tematyką dotyczącą pielgrzymek, to jednak nie przeoczyliśmy stałych rubryk oraz relacji o aktualnych zagadnieniach, takich jak na przykład trwające nieprzerwanie prace Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich (str. 10-12).
Do lektury sprawozdań z działalności poszczególnych ośrodków strażowych sięgamy zawsze z zainteresowaniem i satysfakcją. Tym razem szczególnie uważnie prosimy przeczytać o parafii w Nowej Hucie, by móc przypomnieć sobie niektóre fakty historyczne, mówiące o tamtych, jakże trudnych dla Kościoła w Polsce i nie tylko, czasach.
Życzymy miłej, owocnej lektury, tak koniecznej dla duchowego wzrastania i rozwoju każdego z nas. Szczęść Boże.

Redakcja

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej