Na święta i nie tylko

Już po raz 36. gorąco zapraszamy do lektury naszego strażowego pisma. Obfituje ono w treści, przyswojenie których z pewnością ubogaci wewnętrznie, a także pozwoli na podtrzymanie łączności z całą rodziną Czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.
Oprócz stałych rubryk, proponujemy nową, w której umieszczać będziemy świadectwa o doznanych łaskach za wstawiennictwem s. Marii od Najświętszego Serca Bernaud, Założycielki Straży Honorowej.

W jednym z artykułów przywołujemy pamięć Brata Alberta Chmielowskiego, członka naszego Arcybractwa. Otrzymany talent wykorzystał, aby pędzlem przedstawić Chrystusa zamienionego w olbrzymie miłujące Serce. Gdy w umęczonej twarzy Jezusa zobaczył twarz nędzarzy, zajął się już tylko odnawianiem w nich Jego oblicza.

Zachęcamy również do przeżycia Godziny Świętej ze św. Franciszkiem Salezym, który zafascynowany miłością Boga do stworzeń, pragnął rozpalić nią każdego człowieka. Istotę tej miłości wysławiał na wiele sposobów: przez nieustanną modlitwę, piórem, spod którego wychodziły wspaniałe dzieła, a przede wszystkim życiem, które nie było niczym innym, jak hymnem uwielbienia Stwórcy.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej