Święci rodzą świętych

24 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła i założyciela Zakonu Sióstr Wizytek. Warto tego dnia przywołać tekst zapisany w „Dzienniku duchowym” św. Jana XXIII podczas jego pobytu w seminarium:

„Dziś był dzień świąteczny. Spędziłem go w towarzystwie św. Franciszka Salezego, mego ulubionego świętego. Co za wspaniała postawa człowieka, kapłana, biskupa. Gdybym mógł być jak On, wszystko byłoby niczym, nawet gdybym został wybrany papieżem!... Moje życie, Pan mi to mówi, winno być doskonałą kopią życia św. Franciszka Salezego, jeśli chcę w nim uczynić nieco dobra. Głęboka, żarliwa miłość do Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła; niezmącona pogoda ducha, niewyobrażalna słodycz w kontaktach z bliźnimi. Oto wszystko.

O mój najukochańszy święty. Tutaj, przed Tobą, w tym momencie, cóż mogę powiedzieć? Kocham Cię serdeczną miłością, ciągle o Tobie będę myślał, mój wzrok ku Tobie będę kierował. O św. Franciszku, o św. Franciszku, nie powiem słowa, spójrz, co odczuwam, i dopełnij reszty, bym mógł stać się podobny do Ciebie”.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. odpustowej w kościele Sióstr Wizytek w Krakowie 26 stycznia 2020 roku o godz. 12:00.

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej