Kwietniowy numer „Wiadomości"

Drodzy Czytelnicy, Wierni Czciciele Bożego Serca,

„Jesteśmy dumni, że możemy należeć do Straży Honorowej”. Ten cytat znajduje się wewnątrz obecnego numeru Wiadomości, który z pokorą i nadzieją, że zostanie życzliwie przyjęty, oddajemy w Wasze ręce. Wypowiedziały go dzieci, którym ukazano sens i piękno modlitwy wspólnotowej, miłości do Bożego Serca i które na pewno odkryły w sobie ciepło Jego łaskawości.
Z radością przyjmujemy nadsyłane coraz liczniej świadectwa o udzielonych łaskach za wstawiennictwem Siostry Marii od Najświętszego Serca Bernaud. W tym roku mija 146 lat od dnia – dokładnie było to 12 marca 1863 roku – gdy schodząc ze schodów korytarza klauzurowego klasztoru w Bourg-en-Bresse poczuła silne duchowe ponaglenie, nieodparty impuls, pod wpływem którego powstał Zegar Straży Honorowej. Błyskawicznie napisała na jego tarczy „podyktowane” jej słowa: „Cześć, Miłość, Wynagrodzenie” oraz imiona wszystkich 63 sióstr modlących się i czuwających przy Bożym Sercu. Pierwsza Straż Honorowa!
Ta, która nieustannie powtarzała „Tylko Bóg” i dla której drogą życiowej mądrości była pewność „Wiem, komu zaufałam”, wyprasza dziś potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała oraz przyczynia się do tego, że „Słowo Pańskie rozchodzi się i rośnie”. Módlmy się gorąco o rychłą jej beatyfikację.

czytaj więcej

Kochajmy Miłość

XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

20-21 czerwca 2009

hasło: Kochajmy Miłość

8:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny w Sali Papieskiej – poprowadzą zelatorzy Straży Honorowej NSPJ.
9:30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza.
Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego wygłosi ks. Eugeniusz Ziemann SCJ. List do Ojca Świętego Benedykta XVI.
12:00 – Przerwa obiadowa.

czytaj więcej

Wezwani do radości

Radujmy się, gdyż już niebawem przeżywać będziemy tajemnicę Narodzenia Emmanuela, Boga bliskiego, który towarzyszy każdemu z nas w radości i cierpieniu, w zdrowiu i chorobie, jako Przyjaciel i wierny Oblubieniec. Wezwanie do radości nie oznacza jednak wyobcowania, nie jest też jałowym środkiem uśmierzającym, lecz wręcz przeciwnie – proroctwem zbawienia, wezwaniem do wyzwolenia, które rozpoczyna się od wewnętrznej odnowy. Radość rodzi się bowiem w głębi ludzkiego serca, które oddaje się w opiekę miłującemu Sercu Boga i w Nim pokłada swą ufność.
Niech życzenia wszelkiego dobra i miłości, które składamy sobie w tych dniach, dotrą do wszystkich, którzy co pewien czas „zaglądają” na naszą stronę internetową. Niech pokój zagości w Waszych sercach, aby otwarły się na działanie Bożej łaski, zapanuje w Waszych rodzinach, by w jedności mogły przeżywać Boże Narodzenie, zgromadzone przy żłóbku i przyozdobionej lampkami choince, dzieląc się opłatkiem, a przesłanie Świąt do solidarności i otwarcia na bliźniego, niech pogłębi wrażliwość na ubóstwo i dobro wspólne, które mamy wszyscy tworzyć. Do życzeń dołączamy naszą gorącą modlitwę podczas świątecznej Ofiary Eucharystycznej.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Cztery wieki historii Zakonu Nawiedzenia

Jeśli się nie przechodzi i nie odświeża myślowych ścieżek, zaczynają zarastać. H. G. Wells

Dwa lata dzielą już nas od jubileuszu 400-lecia powstania Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Sióstr Wizytek). Zanim jednak w wielu świątyniach rozbrzmiewać będzie dziękczynne „Te Deum laudamus” warto, choć w skrócie, „odświeżyć ścieżki myślowe” ludzi, którzy na przestrzeni wieków kształtowali współczesne oblicze Zakonu Nawiedzenia, wciąż realizującego swoje posłannictwo w ponad 155 klasztorach 30 krajów świata.
Fiat Bożemu wezwaniu
Projekt założenia nowego zakonu dojrzewał w umyśle świętego biskupa Franciszka Salezego dość długo. Przekonany był bowiem, że pomiędzy surowymi klasztorami zreformowanymi, a nie zreformowanymi, na ogół w owych czasach rozluźnionymi, jest luka, którą może wypełnić trzecia forma życia zakonnego.

czytaj więcej

Nową pieśń chwały Sercu Jezusa śpiewajmy

To zachęta i równocześnie tytuł nowej płyty CD, nagranej przez krakowskie Siostry Wizytki. Oprócz pełnej wersji "Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa" można usłyszeć melodie hymnów strażowych oraz pieśni ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque. Śpiewajmy zatem, razem z siostrami, nową pieśń chwały Sercu Jezusa.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej