Trwają zapisy na pielgrzymkę do Francji

Szlakiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny

Paryż – Wersal – Nevers – Paray-le-Monial – Moulins – Cluny – Bourg-en-Bresse – Ars-sur-Formans – Awinion – Lourdes – Marsylia – Saint-Maximin-la-Sainte-M
Baume – Padwa

TERMIN: 13. 04-25. 04. 2013 r.

DZIEŃ 1: 13. 04. 2013 (sobota)
O ustalonej godzinie Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Po Mszy św. wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Polskę, Niemcy. Przejazd na kolację i nocleg na terenie Niemiec (okolice Frankfurtu).
DZIEŃ 2: 14. 04. 2013 (niedziela)
Śniadanie. Przyjazd do Francji. Kolacja i nocleg w okolicach Paryża.
DZIEŃ 3: Paryż – 15. 04. 2013 (poniedziałek)
Śniadanie. Zwiedzanie Paryża: Sanktuarium Cudownego Medalika, Wieża Eiffla, katedra Notre-Dame, wczesna kolacja w restauracji w centrum Paryża. Przejazd na wzgórze Montmartre, udział we Mszy św. oraz czuwaniu w bazylice Sacré-Cœur i kościele Bożego Miłosierdzia. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 4: Wersal, Nevers – 16. 04. 2013 (wtorek)
Śniadanie. Przejazd do Wersalu. Zwiedzanie kompleksu ogrodów otaczających pałac królewski. Następnie przejazd do Nevers. Nawiedzenie relikwii św. Bernadety Soubirous w kaplicy klasztoru St. Gildard. Przyjazd na kolację i nocleg w Paray-le-Monial.
DZIEŃ 5: Paray-le-Monial, Moulins – 17. 04. 2013 (środa)
Śniadanie. Nawiedzenie kaplicy klasztoru Sióstr Wizytek w Paray-le-Monial, miejsca objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz grobu św. Małgorzaty Marii Alacoque. Uroczysta Msza św., zwiedzanie Paray-le-Monial: kaplica św. Klaudiusza Colombière’a, romańska bazylika Sacré-Cœur. W miarę możliwości wyjazd do Moulins: zwiedzanie ekspozycji poświęconej kultowi Serca Pan Jezusa w tamtejszym muzeum. Powrót do Paray-le-Monial na kolację i nocleg.

czytaj więcej

O postępowaniu drogą serca

Uczyń serca nasze według Serca Twego!

„Często końcem jest to,
co nazywamy początkiem,
Dać początek to tyle, co dosięgnąć celu.
Cel zaś jest w punkcie wyjścia”. Thomas S. Eliot

W jednej z utrwalonych w swoich dziełach osobistych modlitw, św. Ambroży z Mediolanu tak uzasadnia czytelnikowi znaczenie ciągłego powracania do Chrystusa:
„Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest skałą, z której wypływają wody.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest źródłem życia.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest rzeką rozweselającą miasto Boże.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest pokojem.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ rzeki wody żywej wytryskują z Jego łona”.

czytaj więcej

Nie należy ich rozdzielać!

W życiu chrześcijanina nie ma przypadków; wszystko jest zrządzeniem Stwórcy. Także nieprzypadkowe było spotkanie dwojga świętych Założycieli Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. On – Franciszek Salezy, biskup Genewy – głosił w Dijon wielkopostne nauki rekolekcyjne i Ona – młoda wdowa, tonąca w żałobie po stracie ukochanego męża, stojąc u stóp ambony z zaciekawieniem chłonęła każde słowo wypowiadane przez rekolektanta. Ta zupełnie nieoczekiwana sytuacja zaowocowała niezwykłym porozumieniem dusz, długoletnią współpracą i powstaniem wspólnego dzieła – istniejącego po dziś dzień, Zakonu Sióstr Wizytek, a ich święte życie doprowadziło obojga do wyniesienia na ołtarze.

Staraniem Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ukazał się w pięknej szacie graficznej, od strony edytorskiej ciekawie i nowatorsko rozwiązany zbiór pism, zatytułowany „Modlitwy i myśli”. Obejmuje on wybór niektórych tekstów „Mistrza” – św. Franciszka Salezego o podtytule „W blasku Bożej miłości” oraz „Sługi Przymierza” – św. Joanny Franciszki de Chantal „Krople pocieszenia”. Ich głębokie przemyślenia, gorące prośby, zanoszone w różnych intencjach do tronu Najwyższego znów są razem. Nie należy ich rozdzielać!

czytaj więcej

Wiara bez uczynków jest martwa

XXVII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA STRAŻY HONOROWEJ NSPJ
Jasna Góra, 16-17 czerwca 2012 roku

8:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego poprowadzi zel. Fryderyk Bogusz z Topczewa.
9:30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Wacława Depo – Metropolity Archidiecezji Częstochowskiej. Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego wygłosi ks. dr hab. Janusz Królikowski z Tarnowa. Rozpoczęcie nowenny przed jubileuszem 150-lecia powstania Arcybractwa. List do Ojca Świętego Benedykta XVI.
12:15 – Przerwa obiadowa.
13:15 – Spotkanie z Dyrekcją Arcybractwa w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego.
15:00 – Drogę Krzyżową na Jasnogórskich Wałach poprowadzi ks. Robert Kumela z Krakowa. Rozważania wygłoszą zelatorzy z różnych ośrodków w Polsce.
16:45 – Przyjęcie do Arcybractwa nowych członków w Sali Ojca A. Kordeckiego.
19:00 – Nabożeństwo czerwcowe.
21:00 – Apel Jasnogórski. Słowo pasterskie – ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy.
22:10 – Różaniec św. poprowadzą zelatorzy Arcybractwa.
22:50 – Godzina Święta – poprowadzi ks. Filip Badurski z Krakowa.
24:00– Msza św. pod przewodnictwem ks. dyr. Waleriana Swobody SCJ.
1:20 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzona przez członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
3:30 – Godzinki o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – poprowadzi s. dyr. M. Bernadeta Wysocka OVM.
3:50 – Zakończenie pielgrzymki ponowieniem aktu intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dziękczynnym Te Deum laudamus.

czytaj więcej

Świadkowie Zmartwychwstałego

„Współczesny świat – pisze papież Benedykt XVI w liście apostolskim „Portam fidei” – potrzebuje dziś szczególnie wiarygodnego świadectwa tych, których umysły i serca oświecone są Słowem Bożym i którzy zdolni są otworzyć serca i umysły tak wielu ludzi na pragnienie Boga i życia, które nie ma końca”. Niech więc mocna wiara kształtuje naszą egzystencję, powoli oczyszczając i przekształcając nasze myśli, uczucia i postępowanie. Bądźmy „żywymi znakami obecności Zmartwychwstałego w świecie”, tak by nasze zwycięstwa dokonywały się w miłości do Boga i bliźniego.
To są nasze wielkanocne życzenia. Siostry Wizytki

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej