Wiara musi być misyjna

Niech żyje Jezus!
Ukochani w wiernym Sercu Jezusa,
Siostry i Bracia,

W październiku przekroczyliśmy próg Roku Wiary, który powinien stać się okazją do pogłębienia relacji z Bogiem. Dopóki żyjemy, nasza wiara i miłość stale są narażone na niebezpieczeństwo osłabienia, a nawet zagaśnięcia. Życie jest adwentem. Choć Boża światłość przenika do nas w promieniach nadziei, nikt nie może powiedzieć: „jestem ostatecznie zbawiony”. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia Kościół ukazuje tę właśnie nadzieję w osobie Matki Pana, Najświętszej Dziewicy Maryi. To Ona pod swym sercem nosiła „nadzieję świata” i wciąż jawi się jako Ta, w której, to co po ludzku niemożliwe, stało się możliwe przez miłość i miłosierdzie Boga. Maryja jest więc znakiem nadziei dla wszystkich.
Również Benedykt XVI kieruje do wszystkich ludzi wezwanie Roku Wiary. „Tych, którzy mają wiarę silną, prosi Papież o jednoznaczne świadectwo. Tych, którzy zobojętnieli na sprawy wiary lub stoją na obrzeżach, aby wiarę pogłębili i zaczęli kierować się jej wartościami w życiu codziennym. Zaś tym, którzy stoją z dala i niewiele mają wspólnego z Bogiem, aby przemyśleli, jak wielkiej wartości się pozbywają”.

czytaj więcej

Ziemia jest pełna nieba

Umiej to dostrzec!
Od niedawna funkcjonuje nasza strona na facebooku: www.facebook.com/StrazHonorowaNSPJ

Dołącz do nas i poszerz grono tych, którzy nas lubią!
Korzystających z nowej strony zapewniamy o naszej stałej pamięci modlitewnej – Siostry Wizytki

czytaj więcej

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Francji

Szlakiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny

Paryż – Wersal – Nevers – Paray-le-Monial – Moulins – Cluny – Bourg-en-Bresse – Ars-sur-Formans – Awinion – Lourdes – Marsylia – Saint-Maximin-la-Sainte-M
Baume – Padwa

TERMIN: 13. 04-25. 04. 2013 r.

DZIEŃ 1: 13. 04. 2013 (sobota)
O ustalonej godzinie Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Po Mszy św. wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Polskę, Niemcy. Przejazd na kolację i nocleg na terenie Niemiec (okolice Frankfurtu).
DZIEŃ 2: 14. 04. 2013 (niedziela)
Śniadanie. Przyjazd do Francji. Kolacja i nocleg w okolicach Paryża.
DZIEŃ 3: Paryż – 15. 04. 2013 (poniedziałek)
Śniadanie. Zwiedzanie Paryża: Sanktuarium Cudownego Medalika, Wieża Eiffla, katedra Notre-Dame, wczesna kolacja w restauracji w centrum Paryża. Przejazd na wzgórze Montmartre, udział we Mszy św. oraz czuwaniu w bazylice Sacré-Cœur i kościele Bożego Miłosierdzia. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 4: Wersal, Nevers – 16. 04. 2013 (wtorek)
Śniadanie. Przejazd do Wersalu. Zwiedzanie kompleksu ogrodów otaczających pałac królewski. Następnie przejazd do Nevers. Nawiedzenie relikwii św. Bernadety Soubirous w kaplicy klasztoru St. Gildard. Przyjazd na kolację i nocleg w Paray-le-Monial.
DZIEŃ 5: Paray-le-Monial, Moulins – 17. 04. 2013 (środa)
Śniadanie. Nawiedzenie kaplicy klasztoru Sióstr Wizytek w Paray-le-Monial, miejsca objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz grobu św. Małgorzaty Marii Alacoque. Uroczysta Msza św., zwiedzanie Paray-le-Monial: kaplica św. Klaudiusza Colombière’a, romańska bazylika Sacré-Cœur. W miarę możliwości wyjazd do Moulins: zwiedzanie ekspozycji poświęconej kultowi Serca Pan Jezusa w tamtejszym muzeum. Powrót do Paray-le-Monial na kolację i nocleg.

czytaj więcej

O postępowaniu drogą serca

Uczyń serca nasze według Serca Twego!

„Często końcem jest to,
co nazywamy początkiem,
Dać początek to tyle, co dosięgnąć celu.
Cel zaś jest w punkcie wyjścia”. Thomas S. Eliot

W jednej z utrwalonych w swoich dziełach osobistych modlitw, św. Ambroży z Mediolanu tak uzasadnia czytelnikowi znaczenie ciągłego powracania do Chrystusa:
„Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest skałą, z której wypływają wody.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest źródłem życia.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest rzeką rozweselającą miasto Boże.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ On jest pokojem.
Orzeźw się Chrystusem, ponieważ rzeki wody żywej wytryskują z Jego łona”.

czytaj więcej

Nie należy ich rozdzielać!

W życiu chrześcijanina nie ma przypadków; wszystko jest zrządzeniem Stwórcy. Także nieprzypadkowe było spotkanie dwojga świętych Założycieli Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. On – Franciszek Salezy, biskup Genewy – głosił w Dijon wielkopostne nauki rekolekcyjne i Ona – młoda wdowa, tonąca w żałobie po stracie ukochanego męża, stojąc u stóp ambony z zaciekawieniem chłonęła każde słowo wypowiadane przez rekolektanta. Ta zupełnie nieoczekiwana sytuacja zaowocowała niezwykłym porozumieniem dusz, długoletnią współpracą i powstaniem wspólnego dzieła – istniejącego po dziś dzień, Zakonu Sióstr Wizytek, a ich święte życie doprowadziło obojga do wyniesienia na ołtarze.

Staraniem Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ukazał się w pięknej szacie graficznej, od strony edytorskiej ciekawie i nowatorsko rozwiązany zbiór pism, zatytułowany „Modlitwy i myśli”. Obejmuje on wybór niektórych tekstów „Mistrza” – św. Franciszka Salezego o podtytule „W blasku Bożej miłości” oraz „Sługi Przymierza” – św. Joanny Franciszki de Chantal „Krople pocieszenia”. Ich głębokie przemyślenia, gorące prośby, zanoszone w różnych intencjach do tronu Najwyższego znów są razem. Nie należy ich rozdzielać!

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej