Cztery wieki historii Zakonu Nawiedzenia

Jeśli się nie przechodzi i nie odświeża myślowych ścieżek, zaczynają zarastać. H. G. Wells

Dwa lata dzielą już nas od jubileuszu 400-lecia powstania Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Sióstr Wizytek). Zanim jednak w wielu świątyniach rozbrzmiewać będzie dziękczynne „Te Deum laudamus” warto, choć w skrócie, „odświeżyć ścieżki myślowe” ludzi, którzy na przestrzeni wieków kształtowali współczesne oblicze Zakonu Nawiedzenia, wciąż realizującego swoje posłannictwo w ponad 155 klasztorach 30 krajów świata.
Fiat Bożemu wezwaniu
Projekt założenia nowego zakonu dojrzewał w umyśle świętego biskupa Franciszka Salezego dość długo. Przekonany był bowiem, że pomiędzy surowymi klasztorami zreformowanymi, a nie zreformowanymi, na ogół w owych czasach rozluźnionymi, jest luka, którą może wypełnić trzecia forma życia zakonnego.

czytaj więcej

Nową pieśń chwały Sercu Jezusa śpiewajmy

To zachęta i równocześnie tytuł nowej płyty CD, nagranej przez krakowskie Siostry Wizytki. Oprócz pełnej wersji "Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa" można usłyszeć melodie hymnów strażowych oraz pieśni ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque. Śpiewajmy zatem, razem z siostrami, nową pieśń chwały Sercu Jezusa.

czytaj więcej

Przyszłość Polski zależy od Was

Homilia księdza biskupa Edwarda Frankowskiego wygłoszona 21 czerwca tego roku podczas pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę

Czcigodni Ojcowie, kustosze tego narodowego Sanktuarium, Czcigodni Bracia Kapłani, Drogie Siostry Zakonne, w sposób szczególny Siostry Wizytki, Siostry Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Najmilsi w Chrystusie Panu czciciele Najświętszego Serca Jezusowego – członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ,
Kiedy słuchaliśmy słów I czytania i Ewangelii, musiało zadrżeć w nas serce, bo mimo tak długiego okresu od tamtych czasów sytuacja jest taka sama. Tak, jak wtedy, tak i dzisiaj w różny sposób niszczy się ludzi, którzy są prorokami Chrystusa właśnie dlatego, że głoszą ewangelię miłości, prawdy, sprawiedliwości i pokoju. W różny sposób się ich zabija, nie tylko fizycznie, bo niestety i morderstwa są częste w świecie, a także zabija się ich moralnie, za pomocą mediów, dokonując linczu medialnego na prorokach Chrystusowych. I dzisiaj także, tak jak i wtedy, chcą nas odwieść od prawdziwego Boga i skłonić, byśmy cześć boską oddawali mamonie i byśmy się tylko o sprawy doczesne troszczyli, żebyśmy całą uwagę i serce nasze przywiązali do ziemi, do spraw materialnych, doczesnych. Ale nie lękajmy się!

czytaj więcej

Peregrynacja relikwii wybranej Uczennicy Serca Jezusa


W wigilię uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – 29 maja b. r. rozpoczęło się oficjalne nawiedzenie domów zakonnych i parafii polskiej prowincji Księży Sercanów przez relikwie francuskiej mistyczki – św. Małgorzaty Marii Alacoque. Tydzień wcześniej Święta zagościła również w kościele krakowskich Sióstr Wizytek, gdzie licznie zebrani sercańscy kapłani i seminarzyści oraz wierni świeccy uczczcili jej doczesne szczątki.

czytaj więcej

Bądźmy uczniami Serca Jezusa

XXIII PIELGRZYMKA ARCYBRACTWA STRAŻY HONOROWEJ NSPJ
Jasna Góra 21-22 czerwca 2008

Program

8,30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w Sali Papieskiej.
9,30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Mariana Frankowskiego z Sandomierza.
Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego (naprzeciwko Kaplicy Matki Bożej) wygłosi ks. rektor Wojciech Krawczyk SDB z Krakowa.
List do Ojca Świętego Benedykta XVI.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej