Przyszłość Polski zależy od Was

Homilia księdza biskupa Edwarda Frankowskiego wygłoszona 21 czerwca tego roku podczas pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę

Czcigodni Ojcowie, kustosze tego narodowego Sanktuarium, Czcigodni Bracia Kapłani, Drogie Siostry Zakonne, w sposób szczególny Siostry Wizytki, Siostry Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Najmilsi w Chrystusie Panu czciciele Najświętszego Serca Jezusowego – członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ,
Kiedy słuchaliśmy słów I czytania i Ewangelii, musiało zadrżeć w nas serce, bo mimo tak długiego okresu od tamtych czasów sytuacja jest taka sama. Tak, jak wtedy, tak i dzisiaj w różny sposób niszczy się ludzi, którzy są prorokami Chrystusa właśnie dlatego, że głoszą ewangelię miłości, prawdy, sprawiedliwości i pokoju. W różny sposób się ich zabija, nie tylko fizycznie, bo niestety i morderstwa są częste w świecie, a także zabija się ich moralnie, za pomocą mediów, dokonując linczu medialnego na prorokach Chrystusowych. I dzisiaj także, tak jak i wtedy, chcą nas odwieść od prawdziwego Boga i skłonić, byśmy cześć boską oddawali mamonie i byśmy się tylko o sprawy doczesne troszczyli, żebyśmy całą uwagę i serce nasze przywiązali do ziemi, do spraw materialnych, doczesnych. Ale nie lękajmy się!

czytaj więcej

Peregrynacja relikwii wybranej Uczennicy Serca Jezusa


W wigilię uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – 29 maja b. r. rozpoczęło się oficjalne nawiedzenie domów zakonnych i parafii polskiej prowincji Księży Sercanów przez relikwie francuskiej mistyczki – św. Małgorzaty Marii Alacoque. Tydzień wcześniej Święta zagościła również w kościele krakowskich Sióstr Wizytek, gdzie licznie zebrani sercańscy kapłani i seminarzyści oraz wierni świeccy uczczcili jej doczesne szczątki.

czytaj więcej

Bądźmy uczniami Serca Jezusa

XXIII PIELGRZYMKA ARCYBRACTWA STRAŻY HONOROWEJ NSPJ
Jasna Góra 21-22 czerwca 2008

Program

8,30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w Sali Papieskiej.
9,30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Mariana Frankowskiego z Sandomierza.
Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego (naprzeciwko Kaplicy Matki Bożej) wygłosi ks. rektor Wojciech Krawczyk SDB z Krakowa.
List do Ojca Świętego Benedykta XVI.

czytaj więcej

Błogosławieni, wyczekujący dnia zmartwychwstania

Ukrzyżowany Chrystus dźwiga mnie,
Zabity Chrystus przywraca mnie do życia z Nim,
Chrystus daje mi życie,
dlatego z radością, uderzając w dłonie,
śpiewam Zbawcy hymn zwycięstwa
– Jemu, uwielbionemu.

Kosma z Majumy

Ukochani,

Przeżywając uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, umocnijmy naszą wiarę i powierzmy przyszłość Chrystusowi – zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, abyśmy ożywieni nadzieją „już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał”.
Niech optymizm i odwaga, które towarzyszyły pierwszym świadkom Zmartwychwstałego napełnią nasze serca, rozpalą miłość, zachęcą do poszukiwania nieprzemijających wartości i codziennego zwycięstwa w nas Prawdy.
Polecamy wszystkie Wasze intencje Miłosiernemu Sercu Jezusa, zwłaszcza podczas Mszy św. wielkanocnej 23 marca o godz. 17,00.

Z wyrazami szacunku i serdeczną modlitwą

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Tak niech świeci wasze światło...

W Dyrekcji Arcybractwa są do nabycia:

  • paschaliki (10 zł)

  • świece z logo straży (mniejsze 10 zł, większe 20 zł)

  • świece ze szkicem kościoła Sióstr Wizytek w Krakowie (20 zł)

Możesz je zamówić pisząc: Dyrekcja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, ul. Krowoderska 16, 31-142 Kraków lub siostry@wizytki.pl

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej