Co w 47. numerze „Wiadomości”?

Drodzy Czytelnicy,
Wierni Czciciele Serca Jezusowego,
W przeddzień corocznej pielgrzymki na Jasną Górę, gdy w szczególny sposób przygotowywaliśmy się do świętowania uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi u tronu Królowej Polski, Ojciec Święty ogłosił rok 2009 Rokiem Kapłańskim i jako temat wybrał słowa „Wierność Chrystusa, wierność kapłana”. Hasło to zawiera sugestię konieczności postawienia pytania o to, co jest najgłębszym sensem kapłańskiego powołania; kapłaństwo jest bowiem bezcennym darem dla Kościoła i jako takie bywa w obecnym czasie, w którym na wszystko patrzy się po ludzku, niedowartościowane. Modlitwa za kapłanów powinna być codziennym obowiązkiem wszystkich wiernych, a członków Straży Honorowej, przede wszystkim.
By upamiętnić ostatnią pielgrzymkę do Częstochowy, już 24., zamieszczamy tekst rozważania apelowego naszego Arcybractwa, wypowiedzianego jako modlitwa uwielbienia przed tronem Czarnej Madonny w obecności licznej rzeszy pielgrzymów, a także Księży Sercanów, którzy przybyli wraz z relikwiami św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Od lat prowadzimy stałą rubrykę poświęconą wiadomościom sprzed 80 lat. Tym razem zwracamy uwagę na jakże ciągle aktualną wymowę artykułu mówiącego o roli niewiasty w życiu rodziny. Jego treści warte są upowszechnienia, gdyż obserwujemy daleko idące odstępstwa od porządku naturalnego ustanowionego przez Stwórcę.
Jak zawsze pozostajemy z Wami, Drodzy Czytelnicy, w stałej modlitewnej łączności przy Bożym Sercu, prosząc Je o wszelkie dary i łaski potrzebne do codziennego pokonywania trudów życia w czasie ziemskiego pielgrzymowania. Szczęść Boże!
Redakcja

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej