Cenny dar modlitwy

„Za życzliwe słowa nadesłane w liście z dnia 18 czerwca b.r., a zwłaszcza za dar modlitwy przed obliczem Jasnogórskiej Królowej Polski” w imieniu Ojca Świętego Benedykta XVI podziękował asesor, mons. Gabriele Caccia. Korespondencja z Watykanu była odpowiedzią na list uczestników pielgrzymki Arcybractwa na Jasną Górę o treści:

czytaj więcej

Habemus novum directorem!

Po wielu latach pracy ks. Stanisława Wajdziaka na stanowisku Dyrektora Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ nominację otrzymał Jego następca ks. Marian Gronowicz z krakowskiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. “Specjalistą od serc” nazywają Księdza Dyrektora członkowie tamtejszej Straży Honorowej, bowiem obok troski o ludzkie serca jego ulubionym tematem jest Serce Jezusa.

czytaj więcej

Eucharystia darem Serca Jezusowego

To hasło XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę. Od 18 do 19 czerwca pątnicy zgromadzą się w sanktuarium Królowej Polski, aby powierzyć Maryi wszystkie sprawy Kościoła i Ojczyzny, a także umocnić się wzajemnie w wierze.

czytaj więcej

Czekamy na... beatyfikację!

Blisko 14 tysięcy podpisów, zebranych w trzech segregatorach, Dyrekcja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przesłała w listopadzie do biskupa Guy Bagnarda z Francji. Poparcie tylu tysięcy osób dotyczyło rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego założycielki Straży Honorowej NSPJ s. Marii od Najświętszego Serca Bernaud.

czytaj więcej

Czy tu będzie małe Paray-le-Monial?

Wspólnota Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, czciciele oraz wierni z terenu Krakowa i okolic mieli niecodzienną okazję uczestniczyć 14 października 2004 r. – w dniu święta s. Małgorzaty Marii Alacoque – w uroczystości poświęcenia relikwiarza ku jej czci, w kościele Sióstr Wizytek w Krakowie.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej