Bądźcie sercem i rękami Chrystusa

Słowa zachęty sługi Bożego Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki Arcybractwa na Jasną Górę. Członkowie Straży Honorowej z ponad 350 ośrodków z całej Polski przyjadą 17 czerwca do tronu Jasnogórskiej Królowej, aby dziękować za pielgrzymkę Benedykta XVI oraz prosić o potrzebne łaski dla Ojczyzny i świata. Po raz 21. pątnicy zgromadzą się na ogólnopolskiej pielgrzymce. Dlaczego właśnie na Jasnej Górze? Ponieważ „sprawdzianem autentyczności wiary i misji, która nie zwraca uwagi na siebie, ale realnie budzi wiarę i miłość, jest porównanie z wiarą Maryi. Przeglądajcie się w Jej sercu. Bądźcie Jej uczniami” – wzywał Benedykt XVI w przemówieniu skierowanym do przedstawicieli ruchów w Kościele podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce.

Arcybracką pielgrzymkę zainicjują „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”, odśpiewane o 8,30 w Sali Papieskiej. O 9,30 przed cudownym obrazem zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Szkodonia, a następnie ks. Mieczysław Barć wygłosi referat. Po południu przewidziano w Sali Papieskiej spotkanie z młodymi, Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich i „świadectwa” wiernych. Nocne czuwanie rozpocznie Apel Jasnogórski i słowo pasterskie abpa Stanisława Nowaka. Odmówiony zostanie Różaniec, po nim nastąpi uroczyste przyjęcie do Straży Honorowej nowych członków. Msza św. o północy, z homilią o. Kazimierza Manieckiego, stanowić będzie ostatnią część pielgrzymkowego spotkania. Po niej odbędzie się kilkugodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona odśpiewaniem „Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa”, ponowieniem aktu intronizacji Najświętszego Serca i dziękczynnym „Te Deum Laudamus”.

Jeśli już byłeś na pielgrzymce strażowej – przyjedź ponownie. Jeśli nie – niech to będzie Twój pierwszy, a zapewniamy Cię, że nie ostatni raz.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej