Bądźcie sercem i rękami Chrystusa

Słowa zachęty sługi Bożego Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki Arcybractwa na Jasną Górę. Członkowie Straży Honorowej z ponad 350 ośrodków z całej Polski przyjadą 17 czerwca do tronu Jasnogórskiej Królowej, aby dziękować za pielgrzymkę Benedykta XVI oraz prosić o potrzebne łaski dla Ojczyzny i świata. Po raz 21. pątnicy zgromadzą się na ogólnopolskiej pielgrzymce. Dlaczego właśnie na Jasnej Górze? Ponieważ „sprawdzianem autentyczności wiary i misji, która nie zwraca uwagi na siebie, ale realnie budzi wiarę i miłość, jest porównanie z wiarą Maryi. Przeglądajcie się w Jej sercu. Bądźcie Jej uczniami” – wzywał Benedykt XVI w przemówieniu skierowanym do przedstawicieli ruchów w Kościele podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce.

czytaj więcej

Stań się „źródłem żywej wody”!

Zmartwychwstanie Chrystusa jest sekretem naszej duchowej mocy. W nim bowiem wszystko zyskuje nowy sens i wartość, czyniąc wiarę dojrzałą i skuteczną poprzez obecność Jezusa. Wciąż jednak musimy pozostawać wierni zasadzie wskazanej przez Benedykta XVI w encyklice Deus caritas est: „Kto chce dawać miłość, sam musi ją otrzymywać w darze. Oczywiście człowiek może – jak mówi nam Chrystus – stać się źródłem, z którego wypływają rzeki żywej wody, lecz, aby stać się takim źródłem, sam musi pić wciąż na nowo z tego pierwszego, oryginalnego Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Z Jego przebitego Serca wypływa miłość samego Boga”.

Życzymy, aby Duch Święty kształtował nieustannie Twoje serce na wzór Serca Chrystusa i uzdalniał do miłowania braci w geście „pochylania się i umywania im nóg”, a czerpane natchnienia inspirowały do realizacji wymogów własnego powołania z miłością bezinteresowną, hojną i radosną. O to również codziennie dla Ciebie się modlimy. Siostry Wizytki

czytaj więcej

Bez formacji – deformacja

Rekolekcje wielkopostne to dobra okazja, aby oderwać się nieco od codziennych spraw i pozwolić intensywniej kształtować się Słowu Bożemu. Chociaż każdego dnia jest Ono inne, wciąż wychowuje, formuje i realizuje się w naszym życiu. Chrześcijanin jest człowiekiem, który umie odkrywać Boga we wszystkim, co zwyczajne, by przeżywać to z nadzwyczajną dyspozycyjnością i inteligencją.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się 5 marca o godz. 17,00 nabożeństwem Gorzkich Żali oraz Mszą św.

czytaj więcej

X Dzień Życia Konsekrowanego

Francuski noblista napisał: „Możnym tego świata wydaje się, że to oni rządzą wszystkim i od nich zależy, czy będzie pokój czy wojna, rozwój gospodarczy czy zacofanie. Losy te ważą się jednak gdzie indziej, a mianowicie w ciszy kaplic i cel klasztorów klauzurowych. Przez modlitwę i pokutę zakonnice wypraszają błogosławieństwo Boże dla Kościoła i świata”.

Co sądzisz o takiej opinii? Podzielasz ją? Napisz kilka słów: siostry@wizytki.pl

czytaj więcej

Śladami kultu Serca Jezusowego i Matki Najświętszej

Kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę do Francji w dniach 5-14 maja 2006 r. oferują organizatorzy oraz Biuro Podróży „Orlando Travel”. Trasa wiedzie z Krakowa przez Eisenach, Reims, Paryż, Lisieux, Nevers, Paray-le-Monial, Le Puy, Lourdes, Bourg-en-Bresse do Annecy.

Cena 1590 zł
(Nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 20 Euro)

Zgłoszenia oraz informacje o szczegółach pielgrzymki – Maria Sobota tel. (012) 649 44 69

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej