Bez formacji – deformacja

Rekolekcje wielkopostne to dobra okazja, aby oderwać się nieco od codziennych spraw i pozwolić intensywniej kształtować się Słowu Bożemu. Chociaż każdego dnia jest Ono inne, wciąż wychowuje, formuje i realizuje się w naszym życiu. Chrześcijanin jest człowiekiem, który umie odkrywać Boga we wszystkim, co zwyczajne, by przeżywać to z nadzwyczajną dyspozycyjnością i inteligencją.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się 5 marca o godz. 17,00 nabożeństwem Gorzkich Żali oraz Mszą św.

czytaj więcej

X Dzień Życia Konsekrowanego

Francuski noblista napisał: „Możnym tego świata wydaje się, że to oni rządzą wszystkim i od nich zależy, czy będzie pokój czy wojna, rozwój gospodarczy czy zacofanie. Losy te ważą się jednak gdzie indziej, a mianowicie w ciszy kaplic i cel klasztorów klauzurowych. Przez modlitwę i pokutę zakonnice wypraszają błogosławieństwo Boże dla Kościoła i świata”.

Co sądzisz o takiej opinii? Podzielasz ją? Napisz kilka słów: siostry@wizytki.pl

czytaj więcej

Śladami kultu Serca Jezusowego i Matki Najświętszej

Kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę do Francji w dniach 5-14 maja 2006 r. oferują organizatorzy oraz Biuro Podróży „Orlando Travel”. Trasa wiedzie z Krakowa przez Eisenach, Reims, Paryż, Lisieux, Nevers, Paray-le-Monial, Le Puy, Lourdes, Bourg-en-Bresse do Annecy.

Cena 1590 zł
(Nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 20 Euro)

Zgłoszenia oraz informacje o szczegółach pielgrzymki – Maria Sobota tel. (012) 649 44 69

czytaj więcej

Najserdeczniejsze życzenia

obfitych łask Bożego Syna wszystkim Czytelnikom naszej strony internetowej, ich Rodzinom i Bliskim, wyrażamy słowami modlitwy Jana Pawła II:

„O, Dziecię Jezus, osusz łzy dzieci! Przytul do Serca chorych i starców! Każ ludziom odłożyć broń i połączyć się uściskiem pokoju, który ogarnie cały świat! Wezwij narody, Jezu miłosierny, by obaliły mury wzniesione przez nędzę i przez bezrobocie, przez niewiedzę i obojętność, przez dyskryminację i nietolerancję. To Ty, Boże Dziecię z Betlejem, zbawiasz nas od grzechu. To Ty jesteś prawdziwym i jedynym Zbawicielem, którego ludzkość szuka po omacku. Boże pokoju, Darze pokoju dla całej ludzkości, zamieszkaj w sercu każdego człowieka i każdej rodziny. Bądź Ty naszym pokojem i naszą radością. Amen.”

Dołączamy także dar naszej modlitwy.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Na święta i nie tylko

Już po raz 36. gorąco zapraszamy do lektury naszego strażowego pisma. Obfituje ono w treści, przyswojenie których z pewnością ubogaci wewnętrznie, a także pozwoli na podtrzymanie łączności z całą rodziną Czcicieli Najświętszego Serca Jezusa.
Oprócz stałych rubryk, proponujemy nową, w której umieszczać będziemy świadectwa o doznanych łaskach za wstawiennictwem s. Marii od Najświętszego Serca Bernaud, Założycielki Straży Honorowej.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej