Popielgrzymkowe reminiscencje

Jesteśmy jeszcze pod wrażeniem tegorocznej pielgrzymki Arcybractwa przed tron Jasnogórskiej Pani. Z prawdziwą radością stwierdzamy, że z roku na rok przybywająca tam pod sztandarami Najświętszego Serca Jezusa rzesza jest coraz liczniejsza; tym razem towarzyszyło nam 80 kapłanów! Atmosferę prawdziwie głębokiego rozmodlenia wyczuwało się zarówno na Mszach świętych – porannej i nocnej, jak również w czasie konferencji i składania świadectw, a przede wszystkim podczas prowadzonej przez różne ośrodki Drogi Krzyżowej z pięknie dobranymi, aktualnymi rozważaniami, pobudzającymi do modlitwy, skupienia i refleksji.

Szczególnej uwadze polecamy kolejny numer "Wiadomości Straży Honorowej NSPJ" i referat o. prof. Tomasza Dąbka – biblisty, mówiący o nieskończonej miłości Bożego Serca do rodzaju ludzkiego, a w nim – może często pobieżnie przez nas traktowany – fragment odnoszący się do słów Mistrza „Weźcie moje jarzmo na siebie”.
Przekonani jesteśmy, Drodzy Bracia i Siostry, że świętość, dążenie do niej jest pragnieniem serca każdego z nas. Realizacja tego pragnienia w szarości codziennego dnia może nastręczać jednak wiele trudności. Skąd czerpać wzory? Kogo naśladować? Od kogo się uczyć? Zamieszczony opis życia francuskiego współbrata wyniesionego niedawno przez Jana Pawła II do chwały ołtarzy jest wyczerpującą odpowiedzią na postawione pytania. Żyć prosto, zwyczajnie, wykonywać obowiązki stanu, ale w każdej chwili pamiętać, żeby podobać się Bogu we wszystkim. Żyć w Jego obecności. Kochać Go bezgranicznie, poświęcać samego siebie, kochać ludzi.
Z satysfakcją zwracamy uwagę na krótką wzmiankę o historycznym wydarzeniu, mającym miejsce w jakże nam bliskim Paray-le-Monial, do którego powróciła z sekretariatu Straży Honorowej w Marsylii, we Francji pierwsza arcybracka księga, założona przez s. Marię od Najświętszego Serca Bernaud. Przy tej okazji przypominamy o modlitwach w intencji beatyfikacji Założycielki Straży Honorowej i nadsyłanie świadectw o otrzymanych za jej pośrednictwem łaskach.
Życząc owocnej lektury przedstawionych tekstów, pozostajemy w duchowej łączności. Siostry Wizytki

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej