2009

Kwietniowy numer „Wiadomości"

Drodzy Czytelnicy, Wierni Czciciele Bożego Serca,

„Jesteśmy dumni, że możemy należeć do Straży Honorowej”. Ten cytat znajduje się wewnątrz obecnego numeru Wiadomości, który z pokorą i nadzieją, że zostanie życzliwie przyjęty, oddajemy w Wasze ręce. Wypowiedziały go dzieci, którym ukazano sens i piękno modlitwy wspólnotowej, miłości do Bożego Serca i które na pewno odkryły w sobie ciepło Jego łaskawości.
Z radością przyjmujemy nadsyłane coraz liczniej świadectwa o udzielonych łaskach za wstawiennictwem Siostry Marii od Najświętszego Serca Bernaud. W tym roku mija 146 lat od dnia – dokładnie było to 12 marca 1863 roku – gdy schodząc ze schodów korytarza klauzurowego klasztoru w Bourg-en-Bresse poczuła silne duchowe ponaglenie, nieodparty impuls, pod wpływem którego powstał Zegar Straży Honorowej. Błyskawicznie napisała na jego tarczy „podyktowane” jej słowa: „Cześć, Miłość, Wynagrodzenie” oraz imiona wszystkich 63 sióstr modlących się i czuwających przy Bożym Sercu. Pierwsza Straż Honorowa!
Ta, która nieustannie powtarzała „Tylko Bóg” i dla której drogą życiowej mądrości była pewność „Wiem, komu zaufałam”, wyprasza dziś potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała oraz przyczynia się do tego, że „Słowo Pańskie rozchodzi się i rośnie”. Módlmy się gorąco o rychłą jej beatyfikację.

czytaj więcej

Kochajmy Miłość

XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

20-21 czerwca 2009

hasło: Kochajmy Miłość

8:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny w Sali Papieskiej – poprowadzą zelatorzy Straży Honorowej NSPJ.
9:30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza.
Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego wygłosi ks. Eugeniusz Ziemann SCJ. List do Ojca Świętego Benedykta XVI.
12:00 – Przerwa obiadowa.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej