Kwietniowy numer „Wiadomości"

Drodzy Czytelnicy, Wierni Czciciele Bożego Serca,

„Jesteśmy dumni, że możemy należeć do Straży Honorowej”. Ten cytat znajduje się wewnątrz obecnego numeru Wiadomości, który z pokorą i nadzieją, że zostanie życzliwie przyjęty, oddajemy w Wasze ręce. Wypowiedziały go dzieci, którym ukazano sens i piękno modlitwy wspólnotowej, miłości do Bożego Serca i które na pewno odkryły w sobie ciepło Jego łaskawości.
Z radością przyjmujemy nadsyłane coraz liczniej świadectwa o udzielonych łaskach za wstawiennictwem Siostry Marii od Najświętszego Serca Bernaud. W tym roku mija 146 lat od dnia – dokładnie było to 12 marca 1863 roku – gdy schodząc ze schodów korytarza klauzurowego klasztoru w Bourg-en-Bresse poczuła silne duchowe ponaglenie, nieodparty impuls, pod wpływem którego powstał Zegar Straży Honorowej. Błyskawicznie napisała na jego tarczy „podyktowane” jej słowa: „Cześć, Miłość, Wynagrodzenie” oraz imiona wszystkich 63 sióstr modlących się i czuwających przy Bożym Sercu. Pierwsza Straż Honorowa!
Ta, która nieustannie powtarzała „Tylko Bóg” i dla której drogą życiowej mądrości była pewność „Wiem, komu zaufałam”, wyprasza dziś potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała oraz przyczynia się do tego, że „Słowo Pańskie rozchodzi się i rośnie”. Módlmy się gorąco o rychłą jej beatyfikację.

Skoro pojawił się wątek historyczny, zwracamy uwagę na dwa rozpoczęte już wcześniej cykle artykułów z dziejów Zakonu Nawiedzenia, a także o symbolice świątyni chrześcijańskiej. Lektura tego typu pogłębia formację duchową i religijną, a sięgając do korzeni przywraca utracone – być może – poczucie tego, co nadprzyrodzone.
Jak zwykle, pozostajemy z zapewnieniem o gorącej modlitwie łączącej całą strażową rodzinę. Cieszymy się, o czym donosicie w poszczególnych sprawozdaniach, że nasze materiały służą do owocnego przeżywania pierwszopiątkowych spotkań, są z pożytkiem wykorzystywane. Szczęść Boże.

Redakcja

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej