Na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia,

Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r. papież powiedział: „życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są „żywymi ikonami Boga” po trzykroć Świętego.

czytaj więcej

Wyrusz w drogę

„Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność. Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię” (fragment listu na Dzień Życia Konsekrowanego 2014 r.).

Jeśli usłyszysz w swoim sercu zaproszenie do życia konsekrowanego istnieje możliwość przeżycia kilkudniowych rekolekcji lub spotkania z Siostrami w rozmównicy klasztornej w celu rozeznania powołania kontemplacyjnego.

czytaj więcej

Na wielkanocny czas

SŁOWA ORĘDZIA WIELKANOCNEGO bł. Jana XXIII prosimy przyjąć jako nasze szczere życzenia: „Jezu, Zbawicielu wszystkich ludzi; niewinna ofiaro paschalna! Ty, który pojednałeś grzeszników z Ojcem, ześlij wszelkie upragnione dary na każdego z członków ludzkiej rodziny, ażeby to Twoje na nowo pojawiające się światło oddaliło z ich umysłów ciemności błędu; oczyść głębiny ich serc; ukaż każdemu z osobna drogę jego powołania; wzbudzaj powszechny zapał miłosierdzia, a także czynienia sprawiedliwości, miłości i pokoju”. Siostry Wizytki

czytaj więcej

Mistrz wnętrzej przyczyny

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej, stało się – między ludzi wszedł Mistrz – Wiekuisty i do historii, która wielkich zdarzeń czeka dołączył bijografię każdego człowieka, do epoki – dzień każdy, każdą dnia godzinę, a do słów umiejętnych – wnętrzną słów przyczynę, to jest: intencję serca…

Cyprian Kamil Norwid

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i obfitości łask w Nowym 2014 Roku!

czytaj więcej

Wybór Przewodniczącej Federacji

W dniach od 23 do 27 września 2013 roku w naszym krakowskim klasztorze Sióstr Wizytek odbyło się X Zgromadzenia Federacji Polsko – Węgierskiej Zakonu Nawiedzenia NMP, którego celem był między innymi wybór nowej Przewodniczącej Federacji. Dotychczas, przez 18 lat, czyli przez trzy kadencje, urząd ten pełniła Matka Maria Adalberta Wojtas, przełożona klasztoru Sióstr Wizytek w Jaśle. Obecnie nową Matką Federalną na okres 6 lat wybrana została Matka Maria Emilia Karendał, przełożona krakowskiego klasztoru Sióstr Wizytek.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej