2008

Bądźmy uczniami Serca Jezusa

XXIII PIELGRZYMKA ARCYBRACTWA STRAŻY HONOROWEJ NSPJ
Jasna Góra 21-22 czerwca 2008

Program

8,30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w Sali Papieskiej.
9,30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Mariana Frankowskiego z Sandomierza.
Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego (naprzeciwko Kaplicy Matki Bożej) wygłosi ks. rektor Wojciech Krawczyk SDB z Krakowa.
List do Ojca Świętego Benedykta XVI.

czytaj więcej

Błogosławieni, wyczekujący dnia zmartwychwstania

Ukrzyżowany Chrystus dźwiga mnie,
Zabity Chrystus przywraca mnie do życia z Nim,
Chrystus daje mi życie,
dlatego z radością, uderzając w dłonie,
śpiewam Zbawcy hymn zwycięstwa
– Jemu, uwielbionemu.

Kosma z Majumy

Ukochani,

Przeżywając uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, umocnijmy naszą wiarę i powierzmy przyszłość Chrystusowi – zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, abyśmy ożywieni nadzieją „już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał”.
Niech optymizm i odwaga, które towarzyszyły pierwszym świadkom Zmartwychwstałego napełnią nasze serca, rozpalą miłość, zachęcą do poszukiwania nieprzemijających wartości i codziennego zwycięstwa w nas Prawdy.
Polecamy wszystkie Wasze intencje Miłosiernemu Sercu Jezusa, zwłaszcza podczas Mszy św. wielkanocnej 23 marca o godz. 17,00.

Z wyrazami szacunku i serdeczną modlitwą

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Tak niech świeci wasze światło...

W Dyrekcji Arcybractwa są do nabycia:

  • paschaliki (10 zł)

  • świece z logo straży (mniejsze 10 zł, większe 20 zł)

  • świece ze szkicem kościoła Sióstr Wizytek w Krakowie (20 zł)

Możesz je zamówić pisząc: Dyrekcja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, ul. Krowoderska 16, 31-142 Kraków lub siostry@wizytki.pl

czytaj więcej

2 lutego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Wszechmogący, wieczny Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, w duchu wdzięczności za dar wybrania i powołania, by całym życiem Ciebie miłować, wielbić i Tobie służyć, stajemy dziś wobec Kościoła Świętego, w łączności z osobami konsekrowanymi całego świata. Ponawiamy złożone Tobie, Panie, przyrzeczenia i śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Przyjmij, Ojcze, nasze pragnienia i zamiary. Umacniaj nas swą łaską, abyśmy z radością i konsekwentnie szły za Chrystusem drogą rad ewangelicznych i świadczyły o Jego dobroci i miłosierdziu wobec ludzi. Daj odwagę podejmowania wyzwań naszych czasów. Wspomagaj w nieustannej modlitwie i pracy dla dobra tych wszystkich, którzy szczerym sercem Ciebie szukają i tych, którzy są od Ciebie daleko.
Maryjo, Matko Kościoła i Matko nasza, prosimy, wstawiaj się za nami u swego Syna, abyśmy były aż do końca wierne naszej konsekracji i podążały radośnie ze wszystkimi braćmi i siostrami ku niebieskiej Ojczyźnie, ku Światłu, które nie zna zmierzchu. Amen.

Siostry Wizytki

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej