Przy Sercu Zbawiciela

Święta Narodzenia Pańskiego to czas obdarowywania się różnymi darami. My również śpieszymy podzielić się naszymi życzeniami z osobami duchowo związanymi z naszym Zgromadzeniem.

Niech czas, który wkrótce nadejdzie będzie zachwytem nad Tym, który jest Dawcą wszelkich darów i Największym Darem dla człowieka. Wraz ze św. Małgorzatą Marią Alacoque przybliżmy się do Jego Serca i dziękujmy za nieustannie wylewającą się Jego miłość i miłosierdzie wobec nas. Tam odnajdziemy radość i pokój naszego skołatanego różnym trudnościami serca, by dalej podążać w nadziei i miłości.

Z serdeczną modlitwą – Siostry Wizytki

czytaj więcej

Wybór Przewodniczącej Federacji

W dniach od 30 września do 3 października 2019 roku odbyło się XI Zgromadzenie Federacji Polskiej Zakonu Nawiedzenia NMP w klasztorze w Krakowie. Jednym z punktów obrad był wybór Przewodniczącej Federacji. Na kolejną, drugą 6-letnią kadencję została wybrana Matka Maria Emilia Karendał, przełożona z Krakowa. Wybrana została również nowa Rada Federalna.

 

czytaj więcej

100. rocznica kanonizacji

13 maja 2020 roku będziemy obchodzić 100. rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque. Z tej okazji wspólnie z matką Marią Teresą Dennel, przełożoną z Annecy i ojcem Franciszkiem Corrignanem, asystentem Zakonu Nawiedzenia, siostry wizytki z Paray-le-Monial poprosiły i otrzymały od Penitencjarii Apostolskiej w Rzymie przywilej świętowania Roku Jubileuszowego dla wszystkich klasztorów naszego Zakonu Nawiedzenia, które będą chciały go przeżyć.

czytaj więcej

By radość była pełna

Niech Zmartwychwstały Jezus odrodzi w nas to, co obumarło, oczyści i uświęci, abyśmy radowali się wraz z Maryją i Świętymi z nowego życia i perspektywy wiecznej szczęśliwości.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych – życzą Siostry Wizytki

czytaj więcej

W przeddzień Świąt

Z okazji radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy, aby w każdej z Waszych rodzin królowała miłość i przebaczenie, gościnność i wzajemna służba, prawda i sprawiedliwość. Niech światło Zbawiciela rozświetla wszelkie mroki codzienności, a wiara w Jego miłość stanie się dla Was źródłem radości, pokoju i szczęścia przez wszystkie dni nowego 2019 roku. Z modlitwą. Siostry Wizytki

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej