Wybór Przewodniczącej Federacji

W dniach od 30 września do 3 października 2019 roku odbyło się XI Zgromadzenie Federacji Polskiej Zakonu Nawiedzenia NMP w klasztorze w Krakowie. Jednym z punktów obrad był wybór Przewodniczącej Federacji. Na kolejną, drugą 6-letnią kadencję została wybrana Matka Maria Emilia Karendał, przełożona z Krakowa. Wybrana została również nowa Rada Federalna.

 

Mszy Świętej we wtorek 1 października o godz. 15:30 przewodniczył i kazanie wygłosił Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Współkoncelebransami byli: Ks. dr Andrzej Nowobilski – Rektor naszego kościoła, o. Tytus Fułat - Asystent Federacji Sióstr Wizytek, o. Bogdan Meger – Prowincjał Karmelitów i o. Zbigniew Czerwień - Przeor Ojców Karmelitów. Intencją Mszy św. była prośba o błogosławieństwo Boże dla Matki Federalnej Marii Emilii Karendał oraz całej Federacji.

Liturgię ubogacił śpiew solowy artystki operowej.

Po Mszy św. i krótkim pobycie w rozmównicy klasztornej Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz wraz z towarzyszącymi mu kapłanami przekroczył klauzurę i w otoczeniu sióstr przeszedł krużgankami naszego klasztoru.

   

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej