Wiara musi być misyjna

Niech żyje Jezus!
Ukochani w wiernym Sercu Jezusa,
Siostry i Bracia,

W październiku przekroczyliśmy próg Roku Wiary, który powinien stać się okazją do pogłębienia relacji z Bogiem. Dopóki żyjemy, nasza wiara i miłość stale są narażone na niebezpieczeństwo osłabienia, a nawet zagaśnięcia. Życie jest adwentem. Choć Boża światłość przenika do nas w promieniach nadziei, nikt nie może powiedzieć: „jestem ostatecznie zbawiony”. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia Kościół ukazuje tę właśnie nadzieję w osobie Matki Pana, Najświętszej Dziewicy Maryi. To Ona pod swym sercem nosiła „nadzieję świata” i wciąż jawi się jako Ta, w której, to co po ludzku niemożliwe, stało się możliwe przez miłość i miłosierdzie Boga. Maryja jest więc znakiem nadziei dla wszystkich.
Również Benedykt XVI kieruje do wszystkich ludzi wezwanie Roku Wiary. „Tych, którzy mają wiarę silną, prosi Papież o jednoznaczne świadectwo. Tych, którzy zobojętnieli na sprawy wiary lub stoją na obrzeżach, aby wiarę pogłębili i zaczęli kierować się jej wartościami w życiu codziennym. Zaś tym, którzy stoją z dala i niewiele mają wspólnego z Bogiem, aby przemyśleli, jak wielkiej wartości się pozbywają”.

Jezus nie jest własnością tylko jednego narodu, lecz należy do całego świata, stąd wiara jest drogą dla każdego człowieka. Czas Kościoła pozostaje czasem misji. Wtedy dopiero jesteśmy zjednoczeni z Sercem Jezusa, gdy nasza wiara jest misyjna, to znaczy jeśli chcemy, by wszyscy ludzie „ujrzeli zbawienie Boże”. Te słowa Łukaszowej Ewangelii objawiają sens i zadania Adwentu i trwającego Roku Wiary. Niech one poszerząją serca, aby prośba „przyjdź królestwo Twoje” dzięki przemianie wewnętrznej stała się autentycznie naszą modlitwą otwierającą serca na siostry i braci.
Poddajmy refleksji i modlitwie tych kilka myśli i życzmy sobie, abyśmy w Słowie, które stało się Ciałem odnaleźli sens istnienia i poprzez wiarę świadomie wkraczali w krąg przyjaźni i miłości Bożej tak, aby nasze myśli, uczucia i czyny były zgodne z życiem Zbawiciela. Dołączamy duchowy dar w postaci świątecznej Ofiary Eucharystycznej w intencjach Księży Dyrektorów, Opiekunów, Zelatorów i Członków Arcybractwa oraz ich rodzin. Msza św. będzie sprawowana w naszej świątyni 26 grudnia o godz. 17:00. Trwajmy mocni w wierze przy Sercu naszego Pana.

Z serdeczną modlitwą – Siostry Wizytki

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej