„Wiadomości” w „pełnym kolorze”

Kolejny, już 42. numer "Wiadomości Straży Honorowej NSPJ" trafia do Waszych rąk w nowej szacie graficznej. Opracowując go w kolorze, dołożyliśmy starań, aby nie tylko treść dobieranych artykułów była interesująca, lecz także wygląd zewnętrzny cieszył oko.
W czasie, gdy oddajemy do druku obecny zeszyt, mamy już za sobą kolejne wybory i cały szum medialny, który im towarzyszył. Wiele mówi się na temat mediów, które w większym lub mniejszym stopniu kształtują świadomość niemal każdego człowieka. Prosimy przeczytać krótką wypowiedź ks. biskupa Adama Lepy o świecie mediów – jakie powinny one być, by ukazywały prawdę, nie były zakłamane, agresywne, zniewalające.

Być dziennikarzem, to wziąć na siebie ogromną odpowiedzialność. Skąd czerpać wzory? Okazuje się, że aktualnie toczy się proces beatyfikacyjny hiszpańskiego świeckiego dziennikarza, zmarłego w opinii świętości przed 26 laty. Swym życiem potwierdził, że w tym zawodzie także można zostać świętym.
W obecnym roku mija 90 oraz 130 lat od wydarzeń, które wprawiły świat w autentyczne zdumienie. Zainspirowani nimi, zamieszczamy artykuł o Najświętszej Maryi Pannie, która z matczyną miłością patrząc na ludzkość prowadziła, przeważnie z dziećmi, poufne rozmowy w różnych miejscach; w Lourdes sama odsłoniła swe imię, w Fatimie oraz w naszym polskim Gietrzwałdzie nawoływała do nawrócenia i nieustannej modlitwy.
Jest w tym numerze Wiadomości jeszcze jeden temat godny uwagi, a wiąże się on z miejscem narodzenia Chrystusa. Zapoznanie się z nim na pewno zachęci do modlitwy w intencji obecnej sytuacji panującej w Ziemi Świętej, aktualnie pełnej cierni, niedostępnych murów i drutów kolczastych, w której razem mieszkają żydzi, muzułmanie i chrześcijanie, a która to ziemia jak na dłoni pokazuje, co nosimy w sercu i która wyjaśnia, dlaczego Jezus płakał nad Jerozolimą.
Pozostając w trwałej duchowej łączności przy Bożym Sercu, życzymy Wam Bracia i Siostry, owocnej lektury wspomnianych oraz pozostałych tekstów wraz ze stałymi rubrykami naszego strażowego czasopisma. Redakcja

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej