Traktacik o modlitwie

Ta niewielka, pięknie wydana książeczka zawiera fragment rękopisu spisanego na podstawie nauk głoszonych przez  św. Joannę Franciszkę de Chantal, współzałożycielkę Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (sióstr wizytek). W swoim krótkim traktacie autorka przedstawia praktyczne porady dotyczące trwania na modlitwie.

Jej niezwykle cenne uwagi na temat przygotowania do modlitwy i warunków, jakie trzeba spełnić, aby właściwie przebiegała, będą doskonałą pomocą dla każdego, kto chce się sukcesywnie wspinać na wysokie szczyty kontemplacji. Ponadto do rozważań Świętej dołączono wstęp od wydawcy, prezentujący postać św. Joanny i jej poglądy na temat modlitwy.

Traktacik o modlitwie powstał z myślą o wizytkach i w obecnej publikacji zachowano w nim oryginalnego adresata, ale nie jest on przeznaczony jedynie dla sióstr zakonnych, ale dla wszystkich, którzy pragną się doskonalić w modlitwie. Książeczka jest napisana bardzo przystępnym językiem, a zawarte w niej treści będą pomocne zarówno dla osób duchownych, jak i ludzi świeckich.

Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej