Orędzie z Paray-le-Monial

W święto patronalne 15 października br. w kościele sióstr wizytek w Krakowie zebrali się czciciele Serca Pana Jezusa, by dziękować Bogu za życie i posłannictwo św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej wizytki. Głównym celebransem Mszy św. był ks. rektor Andrzej Józef Nowobilski, a homilię wygłosił Asystent Kościelny Federacji Sióstr Wizytek o. Tytus Jan Fułat, bernardyn. Powiedział w niej m.in.: „Bóg jest nam bliski. To coś niewyobrażalnego. Wydaje się jednak, że świat nie chce takiego Boga. Boga, który interesuje się losem człowieka, z nim się utożsami, nawet z tym najmniejszym, odrzuconym. (…) 

Miłość Jezusa jest inna. Daleka od tego, co w naturze ludzkiej jest osadzone: pychy, egoizmu, chęci dorabiania się, i to kosztem innych. Jezus nieustannie wychodzi z miłością do człowieka, choć on tą miłością gardzi, chcąc być samowystarczalnym. (…) Jeżeli żywimy miłość do Boga, to zawsze wypowiadamy ją nie tylko dobrym życiem, ale też kultem Najświętszego Sakramentu, gdyż wtedy jesteśmy blisko Jezusowego Serca”.

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ z Krakowa i okolic. W ten słoneczny jesienny dzień wierni mogli nie tylko dziękować Bogu za orędzie przekazane mistyczce z Paray-le-Monial, ale również za jej pośrednictwem prosić Serca Pana Jezusa o potrzebne dla nich Boże dary.

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej