Miłość rodzi miłość

W świetle zbliżających się przeżyć paschalnych w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia przywołujemy dziś nauczanie Ojca Świętego Franciszka, który powiedział: „Bóg nie tylko jest u początku wszelkiej miłości, lecz w Jezusie Chrystusie wzywa nas do naśladowania Jego sposobu kochania. «Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie» (J 13,34).

O ile chrześcijanie żyją tą miłością, stają się wiarygodnymi uczniami Chrystusa. Miłość nie potrafi pozostawać zamknięta w sobie samej. Ze swej natury jest otwarta, rozlewa się, jest płodna, rodzi wciąż nową miłość. (…) Ten, kto doświadcza Bożego Miłosierdzia, doznaje bodźca, by stawać się budowniczym miłosierdzia wśród najostatniejszych i najbiedniejszych. W tych «najmniejszych braciach» Chrystus czeka na nas (por. Mt 25,40); otrzymujemy miłosierdzie i miłosierdziem obdarzamy!”

Przekazujemy te słowa papieża Franciszka jako nasze życzenia – pogłębienia relacji z Bogiem i ludźmi – oraz zachętę do coraz bardziej bezinteresownej służby naszym braciom i siostrom w Panu.

Z darem modlitwy - Siostry Wizytki

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej