Jubileuszowy 50. numer

Drodzy, Wierni Czytelnicy,
Dokładamy zawsze starań, by nasze strażowe czasopismo zawierało materiał dobrany ciekawie i odpowiednio do aktualnych wydarzeń. Mamy wrażenie, że obecnie jest tak samo, tym bardziej, że jest to wydanie jubileuszowe. Dzięki Opatrzności jest nam dane świętować wraz z „dużym” jubileuszem 400-lecia Zakonu Nawiedzenia „mały”, z racji 50. numeru Wiadomości. Zamieszczamy notatkę o historii i różnych kolejach losu tego periodyku.
Od wielu lat podniosłym wydarzeniem w życiu czcicieli Bożego Serca jest coroczna czerwcowa pielgrzymka do Częstochowy. W ciągu trzech poprzedzających ją dni, zelatorzy z całego kraju mieli możliwość wsłuchiwania się w nauki rekolekcyjne. Tak jak Założycielka Straży Honorowej przed wiekami niesiona mocą Ducha Świętego propagowała z kobiecym, dyskretnym wdziękiem poprzez kraty rozmównicy rozpoczęte Dzieło, tak też dziś formacja duchowa członków Arcybractwa jest sprawą priorytetową. Homilie wygłoszone w czasie koncelebrowanych Mszy św. w Cudownej Kaplicy, teksty rozważań Drogi Krzyżowej, nocnego czuwania, a także referatów są głosem jednoczącym wyznawców Jezusa i Jego Matki.

Czytelnicy, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości otwarcia jubileuszowej wystawy Sióstr Wizytek w pałacu biskupa Erazma Ciołka w Starym Krakowie oraz sesji naukowej w kościele św. Franciszka Salezego, znajdą relacje z obu tych wydarzeń.
Oddajemy kolejny numer z nadzieją, że zostanie życzliwie przyjęty, a jego treści zachęcą do otwarcia się na zacieśnienie przyjaźni i więzi
z Bożym Sercem. Życzymy wszystkim doświadczenia Jego miłosiernej miłości oraz wzrastania na drodze do zbawienia. Szczęść Boże.

Redakcja

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej