Dzień Życia Konsekrowanego

Życie jak spalająca się świeca...

Od 1997 roku 2 luty został ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W święto Ofiarowania Pańskiego wszystkie osoby poświęcone Bogu odmawiają modlitwę: „Wszechmogący wieczny Boże, w Trójcy Świętej jedyny, w duchu wdzięczności za dar wybrania i powołania, by całym życiem Ciebie miłować, wielbić i Tobie służyć, stajemy dziś wobec Kościoła

Świętego, w łączności z osobami konsekrowanymi całego świata. Ponawiamy złożone Tobie, Panie, przyrzeczenia i śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Przyjmij, Ojcze, nasze pragnienia i zamiary. Umacniaj nas swą łaską, abyśmy z radością i konsekwentnie szli za Chrystusem, drogą rad ewangelicznych i świadczyli o Jego dobroci i miłosierdziu wobec ludzi. Daj odwagę podejmowania wyzwań naszych czasów. Wspomagaj w pracy dla ubogich, cierpiących, ofiar przemocy, pozbawionych nadziei, tych wszystkich, którzy szczerym sercem Ciebie szukają i tych, którzy są od Ciebie daleko.

Ciebie, Maryjo, Matko Kościoła i nasza Matko, prosimy, wstawiaj się za nami u swego Syna, abyśmy byli aż do końca wierni naszej konsekracji i podążali radośnie ze wszystkimi braćmi i siostrami ku niebieskiej Ojczyźnie, ku Światłu, które nie zna zmierzchu. Amen.”

Aby te „pragnienia i zamiary” mogły się zrealizować często pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych.

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej