Bądźcie świadkami mojego zmartwychwstania

Wierni czciciele Bożego Serca,
W kontekście zbliżających się Wielkanocnych Świąt uświadamiamy sobie, że miłość Boga do człowieka jest bezgraniczna: na krzyżu Jezus z Nazaretu, Syn Boga w najbardziej jasny sposób ukazał, że sięga ona aż po dar z siebie, całkowitą ofiarę. Poprzez tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Bóg schodzi w głąb naszego człowieczeństwa, by je wznieść na wyżyny. Stąd też chrześcijanin nie może być letni. Wiara musi stać się w nim płomieniem miłości, który rozpali – życie jego własne i innych. Ewangelia wówczas nie będzie tylko słowem, lecz rzeczywistością, którą się żyje.

czytaj więcej

Jubileusz rozpoczęty!

I tak Rok Jubileuszowy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa został otwarty. O tym, jak się to dokonało można przeczytać i zobaczyć wchodząc na stronę:

http://www.strazhonorowa.pl/jubileusz-150-lecia

Niech obfite łaski towarzyszą wszystkim, którzy go będą przeżywali!

czytaj więcej

Strona internetowa Straży Honorowej NSPJ

Od stycznia funkcjonuje już nowa strona internetowa Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Na www.strazhonorowa.pl możemy znaleźć szczegółowe informacje na temat naszego stowarzyszenia. Poznamy więc historię jego powstania w Polsce i na świecie, jak również przybliżona zostanie postać założycielki – s. Marii od Najświętszego Serca Barnaud. Przeczytamy także o minionych jubileuszach oraz tegorocznej 150. rocznicy istnienia Straży (to wszystko w zakładce „Historia”).

czytaj więcej

Wiara musi być misyjna

Niech żyje Jezus!
Ukochani w wiernym Sercu Jezusa,
Siostry i Bracia,

W październiku przekroczyliśmy próg Roku Wiary, który powinien stać się okazją do pogłębienia relacji z Bogiem. Dopóki żyjemy, nasza wiara i miłość stale są narażone na niebezpieczeństwo osłabienia, a nawet zagaśnięcia. Życie jest adwentem. Choć Boża światłość przenika do nas w promieniach nadziei, nikt nie może powiedzieć: „jestem ostatecznie zbawiony”. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia Kościół ukazuje tę właśnie nadzieję w osobie Matki Pana, Najświętszej Dziewicy Maryi. To Ona pod swym sercem nosiła „nadzieję świata” i wciąż jawi się jako Ta, w której, to co po ludzku niemożliwe, stało się możliwe przez miłość i miłosierdzie Boga. Maryja jest więc znakiem nadziei dla wszystkich.
Również Benedykt XVI kieruje do wszystkich ludzi wezwanie Roku Wiary. „Tych, którzy mają wiarę silną, prosi Papież o jednoznaczne świadectwo. Tych, którzy zobojętnieli na sprawy wiary lub stoją na obrzeżach, aby wiarę pogłębili i zaczęli kierować się jej wartościami w życiu codziennym. Zaś tym, którzy stoją z dala i niewiele mają wspólnego z Bogiem, aby przemyśleli, jak wielkiej wartości się pozbywają”.

czytaj więcej

Ziemia jest pełna nieba

Umiej to dostrzec!
Od niedawna funkcjonuje nasza strona na facebooku: www.facebook.com/StrazHonorowaNSPJ

Dołącz do nas i poszerz grono tych, którzy nas lubią!
Korzystających z nowej strony zapewniamy o naszej stałej pamięci modlitewnej – Siostry Wizytki

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej